„Duchowość dla Warszawy”. Papieski Wydział Teologiczny rozpoczyna nowy cykl wykładów otwartych

Rektor PWTW: Mieszkańców Warszawy nurtuje wiele pytań o sprawy duchowe ♦ We wtorek 25 października pierwszy wykład "Duchowość a depresja", potem dyskusja panelowa. ♦ Gościem specjalnym ks. dr Krzysztof Grzywocz, teolog duchowości i ceniony kierownik duchowy z Opola

„Duchowość dla Warszawy” to nowy cykl wykładów otwartych dla mieszkańców stolicy, jakie rozpoczyna w październiku Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie. Pierwszy z serii będzie dotyczył tematu „Duchowość a depresja” a gościem specjalnym będzie ks. dr Krzysztof Grzywocz, teolog duchowości i ceniony kierownik duchowy z Opola.

PWTW Collegium Joanneum jest uczelnią papieską, chcemy więc służyć zarówno diecezji jak i Warszawie organizując wykłady otwarte – podkreśla rektor PWTW ks. prof. Krzysztof Pawlina. Kierowana przez niego uczelnia, chce nie tylko prowadzić badania naukowe ale również pomagać mieszkańcom stolicy znajdować odpowiedzi na pytania egzystencjalne.  – Mieszkańców Warszawy nurtuje wiele pytań o sprawy duchowe, dlatego wykłady będą miały charakter popularyzatorski – podkreśla.

Pierwszy wykład odbędzie się we wtorek 25 października o godz. 19.00 w Centralnej Bibliotece Rolniczej w Warszawie. Temat „Duchowość a depresja” przedstawi ks. dr Krzysztof Grzywocz, wykładowca teologii duchowości, doświadczony rekolekcjonista, kierownik duchowy oraz psychoterapeuta. Po wykładzie będzie czas na dyskusję panelową z udziałem prelegenta oraz dr Agnieszki Kozak – psycholog i wykładowcy PWTW oraz Andrzeja Mieleckiego – psychologa i psychoterapeuty. Dyskusję poprowadzi s. dr Judyta Pudełko z PWTW.

Kolejne wykłady będą dotyczyły tematów ze styku duchowość a relacje czy komunikacja.  – Mamy propozycje, ale chcemy też uwzględnić tematy, na które będą mieli zapotrzebowanie uczestnicy spotkań – zapewnia ks. prof. Pawlina. W sumie, w roku akademickim 2016/2017 zaplanowano cztery wykłady z cyklu „Duchowość dla Warszawy” – dwa odbędą się w semestrze zimowym a dwa – w letnim. Wstęp na wykłady jest wolny, mogą w nich uczestniczyć chętni niezależnie od wieku.