„Apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli, by wznieśli modlitwę do Boga”. Dzień modlitw o pokój

Zachęcamy, aby w środę 26 stycznia modlić się o pokój • Włączmy się w tę modlitwę zarówno podczas odprawianych tego dnia Mszy świętych, jak i w modlitwie osobistej •

O modlitwę o pokój poprosił papież Franciszek w minioną niedzielę, gdy odniósł się do niepokojących napięć na granicy ukraińsko-rosyjskiej.

„Z niepokojem śledzę wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i stawiają pod znakiem zapytania bezpieczeństwo kontynentu europejskiego, z jeszcze szerszymi reperkusjami. Gorąco apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli, by wznieśli modlitwę do Boga Wszechmogącego, aby każde działanie i inicjatywa polityczna służyły ludzkiemu braterstwu, bardziej niż jednostronnym korzyściom” – mówił w niedzielę Ojciec Święty.

„Ci, którzy realizują własne cele ze szkodą dla innych, gardzą własnym powołaniem jako istoty ludzkie, ponieważ wszyscy zostaliśmy stworzeni braćmi. Z tego powodu, i w obliczu obecnych napięć proponuję również, aby najbliższa środa, 26 stycznia była dniem modlitwy o pokój” – zaapelował papież Franciszek.