Akademia Dziennikarstwa 2022. Kurs dla wszystkich, którzy pasjonują się światem mediów

Stacja7 i Akademia Katolicka w Warszawie zapraszają do uczestnictwa w siódmej edycji Akademii Dziennikarstwa • W kursie może wziąć udział każdy, niezależnie od wieku czy wykształcenia • To propozycja również dla redaktorów mediów parafialnych • Do tej pory w kursie uczestniczyło 500 osób • Zapisy potrwają do 20 września

AAkademia Dziennikarstwa to roczny kurs, organizowany przez Stację7, we współpracy z Akademią Katolicką, pod kierownictwem ks. Przemysława Śliwińskiego, przeznaczony dla tych, którzy pragną rozwinąć swoją pasję dziennikarską i nadać jej większy sens. Umożliwia pogłębienie wiedzy o warsztacie dziennikarskim i przećwiczenie umiejętności pod okiem fachowców. W kursie można wziąć udział niezależnie od doświadczenia zawodowego i wieku. Oferta kierowana jest do wszystkich osób twórczych – zarówno świeckich, jak i duchownych.

W programie Akademii Dziennikarstwa kładziemy nacisk na aspekt praktyczny zajęć, dając uczestnikom szansę na sprawdzenie się pod okiem doświadczonych wykładowców: proponujemy sztukę pisania, występ przed kamerą, samodzielny montaż wideo, szkolenie z fotografowania i obróbki graficznej zdjęć. Uczymy zakładać własną stronę internetową i sprawnie prowadzić profile w mediach społecznościowych. Przewaga warsztatów nad wykładami to nasz wyróżnik, bardzo doceniany przez uczestników – wyjaśnia Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7.

 

Największym zainteresowaniem studentów niezmiennie od lat cieszą się zajęcia z ekspertami ze świata mediów, którzy dzielą się swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem i których można zapytać o kulisy pracy dziennikarskiej. Do prowadzenia zajęć zapraszani są m.in: Małgorzata Świtała, Monika Przybysz, Aneta Liberacka, Krzysztof Ziemiec, Alina Petrowa-Wasilewicz, Agata Puścikowska, Tomasz Rożek, Paweł Płuska, Przemysław Goławski, Małgorzata Ziętkiewicz, Weronika Kostrzewa, s. Judyta Pudełko PDDM, ks. Krzysztof Pawlina, ks. Marek Dobrzeniecki, ks. Przemysław Ćwiek, o. Marek Kotyński.

Kurs podzielony jest na dziesięć spotkań, które będą się odbywać w soboty od października 2022 roku do maja 2023 roku w Warszawie, przy ul. Miodowej 17/19. Pierwsze spotkanie planowane jest na 15 października.

Więcej informacji znaleźć można >>>na stronie Akademii Dziennikarstwa<<<.