Sztuka seminaryjna „Wieczernik”

Miejsce: Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne
To już tradycja, że klerycy trzeciego roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego wystawiają sztukę teatralną • Ze względu na duże zainteresowanie w ostatni weekend stycznia odbędą się dwa dodatkowe spektakle • Rezerwacja miejsc odbywa się przez stronę internetową seminarium •

0Klerycy wyjaśniają, że spektakl wprowadza w rzeczywistość apostołów, którzy „po przeżyciu bolesnej tajemnicy krzyża, zostaną postawieni wobec radykalnego wyboru: uciec, zapomnieć czy uwierzyć?”.

– Te pytania dotykają w równej mierze apostołów dwa tysiące lat temu jak i nas żyjących dzisiaj. Współczesny świat domaga się uczciwej odpowiedzi na pytanie o swoją wiarę. Historia pierwszych uczniów może być pomocą we własnej refleksji nad nimi – zawracają uwagę seminarzyści.

Sztukę “Wieczernik” będzie można zobaczyć w grudniu i styczniu – spektakle są wystawiane w soboty i niedziele. Pierwsze odbędą się w sobotę 17 grudnia, natomiast ostatnie 28 i 29 stycznia.

Miejsca można rezerwować na stronie: teatr.wmsd.waw.pl. W przypadku rezerwacji biletów dla większej grupy można kontaktować się mejlowo: wieczernik@wmsd.waw.pl.

Wstęp na sztukę jest bezpłatny, ale po jej obejrzeniu można wesprzeć dobrowolną ofiarą wyjazd studyjny kleryków trzeciego roku.

Spektakl jest wystawiany w budynku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego przy ulicy Krakowskie Przedmieście 52/54.