Na początku roku szkolnego katecheci spotkają się na odprawie. W tym roku będzie wspólna dla wszystkich

W tym roku odprawa katechetyczna będzie wspólna dla wszystkich uczących w szkołach księży, osób zakonnych i świeckich • Katecheci spotkają się na odprawie w sobotę 3 września w Świątyni Opatrzności Bożej •

W tym roku odprawa będzie wspólna dla księży proboszczów, wikariuszy, braci i sióstr zakonnych oraz katechetów świeckich. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą pod przewodnictwem metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza o godz. 10:00 w Świątyni Opatrzności Bożej.

Następnie, po Mszy Świętej słowo wprowadzenia skieruje do katechetów metropolita warszawski, a wykład inauguracyjny na temat „Współczesna sytuacja katechezy i katechizowanych w Polsce. Problemy, zagrożenia, perspektywy” wygłosi ks. prof. dr hab. Marian Zając z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Z kolei dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w warszawskiej kurii ks. dr Łukasz Przybylski przedstawi plan pracy katechetów w nowym roku szkolnym oraz omówi kwestie związane z organizacją rekolekcji dla uczniów oraz formacją stałą wszystkich katechetów. Na odprawie będzie również mowa o podręcznikach i pomocach katechetycznych oraz olimpiadach i konkursach.

W czasie spotkania odbędzie się wręczenie dyplomów zasłużonym katechetom oraz dekretów dekanalnym animatorom młodzieży. Przewidziano również wystąpienie mazowieckiego kuratora oświaty oraz prezentacje tematyczne kilku środowisk związanych z nauczaniem religii w szkołach.