Więcej
Więcej
Więcej

Specjalnie dla Was powstał serwis, w którym z łatwością odnajdziecie odpowiedni dla siebie kurs przedmałżeński w Archidiecezji Warszawskiej. Propozycji jest często ponad sto, w różnych formach. Sprawdźcie!

W wyborze odpowiedniego kursu pomoże Wam również ta >MAPA. Ale pierwszym miejscem, gdzie powinniście otrzymać informację o organizowanym kursie przedmałżeńskim, jest własna parafia: najlepiej uczestniczyć w przygotowaniu do sakramentu małżeństwa w parafii narzeczonego bądź narzeczonej. Dlatego >TUTAJ sprawdź, czy i kiedy w Twojej parafii jest przewidziana katechizacja przedślubna. Wystarczy wpisać nazwę parafii.

Jeśli nie wiesz, do której parafii należysz, wystarczy, że >TU wpiszesz swój adres zamieszkania. Bo to właśnie miejsce faktycznego (powyżej 3 miesięcy) zamieszkania określa przynależność do parafii. Nie gra roli, gdzie jesteś urzędowo zameldowany/zameldowania. 

Parafia przeprowadza przygotowanie do sakramentu małżeństwa według programu jednej z obowiązujących w archidiecezji warszawskiej form:

Pierwsza forma: kurs w formie 10 cotygodniowych spotkań zakończonych dniem skupienia. Spotkania odbywają się w dzień rozpoczęcia kursu, co tydzień. Na przykład, rozpoczęcie kursu w niedzielę o 17.00 oznacza, że kolejne spotkania będą się odbywały w kolejne niedziele o 17.00.

Druga forma: spotkania odbywają się według programu „Radość i nadzieja” lub programu „Wieczorów dla zakochanych”. Mają formę warsztatową. Składają się z wykładu, warsztatu i pracy indywidualnej narzeczonych. Ze względu na pracę w małych grupach należy wcześniej się zapisać.

Jeśli narzeczeni nie mogą uczestniczyć w programie przewidzianym w powyższych formach (gdy mieszkają w oddalonych od siebie miastach bądź jedno z nich poza granicami Polski), dopuszczalna jest trzecia forma: kurs w formie nadzwyczajnej – dwie soboty i dwie niedziele.  Ze względu na pracę w małych grupach należy wcześniej się zapisać.

I jeszcze jedno: choć zwykle w internecie wyszukuje się po prostu kursy (nauki) dla narzeczonych bądź przedmałżeńskie, najbardziej właściwa nazwa to „katechizacja narzeczonych”. Powodzenia!