XIII Noc Świadectw

Parafia: Warszawa. Św. Michała Archanioła
Noc Świadectw rozpocznie się o godz. 19:30

Po raz 13. zarówno świadkowie jak i słuchacze zbiorą się na Mokotowie, by posłuchać relacji z pierwszej ręki o działaniu pana Boga w życiu zwykłych ludzi. – Nie ma tu nic wyreżyserowanego, przychodzą tu osoby które chcą dzielić się swoimi autentycznymi, żywymi historiami – zapewnia
jedna z organizatorek, Magda Potapiuk. Również w tym roku świadectwa będą przeplatać się z modlitwą i uwielbieniem — ekipa organizatorów zaprosiła zespół gospel Z Potrzeby Serc.

Przez cały wieczór będzie można poprosić o modlitwę wstawienniczą, w konfesjonałach będą dyżurować księża, a w bocznej kaplicy będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Dodatkowo, oznaczeni wolontariusze będą przez cały czas gotowi, by służyć rozmowami duchowymi – te zaś będzie można prowadzić również w dobrze zaopatrzonej kawiarence, otwartej do momentu, od którego należy zachować post eucharystyczny.

– To chyba jakiś paradoks – zauważa organizatorka – ale kiedy mówi się, że młodzi odchodzą z Kościoła, to my widzimy na Nocy Świadectw coraz więcej młodych twarzy. Nie brakuje też osób w średnim wieku. Młodsi ludzie zaczęli pojawiać się częściej w latach pandemii, być może ten trudny czas pchnął ich w kierunku poszukiwania Boga.

Od czasów pandemii również całe wydarzenie jest transmitowana na żywo w mediach społecznościowych: na parafialnym kanale YouTube oraz na facebookowym profilu Nocy Świadectw. Organizatorzy obserwują zainteresowanie relacjami przez cały rok.

Akcja ewangelizacyjna rozpocznie się o godz. 19:30, w kościele na ul. Puławskiej 95, zakończy ją nocna Eucharystia ok. godz. 22:30.

W tym roku Noc Świadectw odbędzie się pod hasłem Ja, Pan, przychodzę Ci z pomocą, które pochodzi ze Słowa Bożego (Iz 41, 13) rozeznanego przez ekipę ewangelizatorów.

– Jeśli czujesz, że toniesz albo, że Pan Bóg puka do Ciebie, lecz nie masz odwagi się otworzyć, to po prostu przyjdź i zobacz jak inni się odważyli i jak to zmieniło ich życie. On na pewno rzuci Ci koło ratunkowe, ale to czy je złapiesz, czy skorzystasz z Bożej pomocy zależy już od Ciebie. Dlatego koniecznie zarezerwuj sobie czas na Noc Świadectw – zaprasza Magda Potapiuk.

Noc Świadectw organizuje Diakonia Ewangelizacyjna Odnowy w Duchu Świętym, działająca przy parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, grupy modlitwy wstawienniczej Odnowy w Duchu Świętym oraz wspólnoty parafialne.