XII Noc Świadectw

Parafia: Warszawa. Św. Michała Archanioła
Świadectwa, ale także możliwość spowiedzi, adoracji czy rozmowy duchowej, to wszystko czeka na uczestników XII Nocy Świadectw, która odbędzie się w sobotę 24 września w kościele św. Michała

To wielowymiarowe wydarzenie ewangelizacyjne co roku gromadzi setki wiernych. – To wydarzenie wrosło już w tradycję naszej parafii. Dziś trudno wyobrazić sobie wrześniową sobotę przed odpustem parafialnym bez Nocy Świadectw – zapewnia ks. Jan Konarski, proboszcz parafii św. Michała Archanioła. – Moc świadectw żywej wiary gromadzi u nas słuchaczy z całej Warszawy, a nawet przyjeżdżają do nas autobusami wierni z parafii oddalonych kilkadziesiąt kilometrów od stolicy – dodaje.

XII Noc Świadectw rozpocznie się w sobotę 24 września o godz. 19.30. Świadectwa to główny, ale nie jedyny punkt programu. Jak co roku będzie można poprosić o modlitwę wstawienniczą, rozmowę duchową oraz przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Spotkanie zakończy się Mszą świętą około godz. 23:00.

Organizatorzy podkreślają, że ludzie nadal – mimo kolejnych edycji i upływu lat – mają potrzebę słuchania historii, które są doświadczeniem Boga w życiu człowieka. – Mówi się, że młodzi masowo rozstają się z Kościołem, jednak trudno to zauważyć podczas Nocy Świadectw. W zeszłym roku zadziwiła nas ogromna, jeśli nie przeważająca ilość młodych twarzy w tłumie wiernych – podkreślają.

W tym roku wydarzeniu będzie towarzyszyć fragment z Listu do Kolosan „Obyście trwali w wierze, pewni, mocni i niezachwiani w nadziei”.

Od dwóch lat wydarzenie jest również transmitowane na Facebooku Nocy Świadectw oraz stronie internetowej parafii św. Michała Archanioła.