Warszawskie Laboratorium Wiary. Musical „Jan Paweł II – Przyjaciel wiernych”

Miejsce: Teatr Roma
W tym roku w ramach Warszawskiego Laboratorium Wiary odbędzie się musical pt. "Jan Paweł II - Przyjaciel wiernych". Bezpłatne wejściówki na to wydarzenie będzie można otrzymać w Księgarni na Miodowej oraz w wydziale duszpasterstwa dzieci i młodzieży warszawskiej kurii od 11 marca

Musical “Jan Paweł II – Przyjaciel wiernych” to ujęta w nowatorski i emocjonujący sposób biografia Karola Wojtyły, napisana tańcem i muzyką. Spektakl został stworzony w celu upamiętnienia i upowszechnienia dziedzictwa, jakie pozostawił nam Jan Paweł II. Ideą stworzenia musicalu było ukazanie Karola Wojtyły jako zwykłego człowieka, który jak każdy z nas miał swoją historie, trudne życiowe momenty, dylematy i emocjonalne przeżycia, jednak mimo przeciwności losu zawsze starał się być blisko drugiego człowieka.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych środków wyrazu artystycznego oraz rozwiązań technologicznych, musical jest atrakcyjna formą przekazu, który zaskakuje widza, na każdym etapie trwania widowiska oraz dostarcza niewątpliwie wielu nowych, jak i tych zapomnianych emocji. Poruszająca historia Wielkiego Polaka zamknięta w 75 minutach stanowi doskonałe narzędzie do edukowania współczesnego społeczeństwa, podnoszenia kompetencji społecznych sprzyjających kształtowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi oraz pielęgnowania wartości stopniowo wypieranych przez postępującą empatię i znieczulenie społeczne.

Każda ze scen jest ilustrowana animacjami 3D na wielkoformatowym ekranie. Poszczególne sceny przedstawiane przez aktorów i tancerzy ilustrowane są śpiewem na żywo przez rozpoznawalnych artystów muzycznych, przy akompaniamencie orkiestry na żywo.

Spektakl jest dziełem wykonanym na zlecenie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Wydarzenie odbędzie się 20.04.2024 o godz. 11.00 w Teatrze Roma przy ul. Nowogrodzkiej 49 w Warszawie.

Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać od 11 marca w księgarni na Miodowej lub w wydziale duszpasterstwa dzieci i młodzieży.

Warszawskie Laboratorium Wiary to doroczne spotkanie młodych zaangażowanych w duszpasterstwa młodzieży i akademickie.