Uroczystości ku czci św. o. Stanisława Papczyńskiego

Miejsce: Góra Kalwaria. Sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego
Będzie im przewodniczył bp Rafał Markowski w niedzielę 24 maja o godz. 12.00 w sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii na Mariankach. Uroczystości będą transmitowane przez Internet.

Ze względu na obostrzenia sanitarne związane z epidemią koronawirusa w tym roku grono uczestników uroczystości będzie ograniczone praktycznie tylko do asysty liturgicznej i kilkunastu wiernych. Zgodnie z najnowszymi rozporządzeniami w Wieczerniku może przebywać do 17 osób. Dlatego zapraszamy do udziału w transmisji z tego wydarzenia poprzez stronę www.papczynski.pl lub na kanale YouTube sanktuarium – zachęca kustosz sanktuarium ks. Jan Rokosz MIC

Uroczystościom przewodniczyć będzie biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej Rafał Markowski, przełożony polskiej prowincji Zgromadzenia Księży Marianów ks. Tomasz Nowaczek MIC oraz duszpasterze z Marianek na czele z kustoszem sanktuarium ks. Janem Mikołajem Rokoszem MIC.

Uroczysta Msza święta o godz. 12:00 będzie sprawowana w intencjach, które zostały złożone w Wielkiej Nowennie, a także nadesłanych specjalnie do tej Mszy świętej.

Liturgiczne wspomnienie św. o. Stanisława Papczyńskiego jest obchodzone w dniu 18 maja. Jednak zgodnie z długą tradycją na Mariankach uroczysta celebracja tego święta jest zawsze przenoszona na niedzielę następującą po tym dniu. W tym roku jest to 24 maja.