„Umrzeć z nadziei”. Ekumeniczna modlitwa za uchodźców

Parafia: Warszawa. Św. Barbary
Wspólnota: Wspólnota Sant’Egidio
Wspólnota Sant'Egidio już po raz ósmy zaprasza do modlitwy w intencji tych, którzy zginęli w drodze do Europy. W czasie nabożeństwa „Umrzeć z nadziei" wymieniane będą ich imiona i krótkie historie.

Ekumenicznemu nabożeństwu w Warszawie, we wtorek 28 września o godz. 20.00 w parafii św. Barbary przy ul. Nowogrodzkiej 51, przewodniczył będzie kard. Kazimierz Nycz. W modlitwie wezmą także udział uchodźcy i imigranci mieszkający w stolicy, a zaproszeni są na nią wszyscy, którzy w ten sposób chcą wyrazić swoją solidarność z uchodźcami.

„Dumni z postawy Polaków, którzy ofiarnie i solidarnie przyjęli w ostatnich miesiącach uciekających przed koszmarem wojny Ukraińców, nie możemy jednocześnie odwracać oczu od tragedii wielu innych uchodźców, która dzieje się na naszych oczach, również na naszych granicach” – podkreślają organizatorzy.

Nabożeństwo w intencji uchodźców „Umrzeć z nadziei” organizowane jest przez Wspólnotę Sant’Egidio od 2015 r. W Europie trwał wówczas największy jak dotąd kryzys migracyjny, zaś w wodach Morza Śródziemnego zginęło 3771 osób. Od 1990 r. w „podróżach nadziei” do Europy życie straciło ponad 40 tysięcy uchodźców, kolejnych kilkanaście tysięcy uznaje się za zaginionych.