Święta z Ubogimi 2018

Parafia: Warszawa. Wniebowstąpienia Pańskiego
Wspólnota: Wspólnota Sant’Egidio
Ponad 400 bezdomnych i ubogich mieszkańców Warszawy, z którymi Wspólnota Sant’Egidio spotyka się przez cały rok na ulicach stolicy 25 grudnia weźmie udział w uroczystym obiedzie bożonarodzeniowym • Podobnie jak przed rokiem odbędzie się w dolnym kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie • Swoją obecność zapowiedział również kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski

Dziennikarzy zainteresowanych udziałem w tym świątecznym spotkaniu, uprzejmie prosimy o mailowe potwierdzenie obecności do 24 grudnia r. do godz. 12:00 >> info.santegidio.waw@gmail.com

Obiad rozpocznie się o godz. 15:00, prosimy jednak o przybycie 15 minut wcześniej. Wejście dla mediów będzie oznakowane. Podczas obiadu będzie możliwość przeprowadzania rozmów z członkami wspólnoty, wolontariuszami i uczestnikami spotkania.

Kontakt dla mediów: Sylwia Uryga, tel. 795 033 395

 

Boże Narodzenie to dla większości z nas spotkania z najbliższymi, ciepło rodzinnego domu, suto zastawiony stół i przystrojona choinka, pod którą piętrzą się prezenty. Niektórzy całymi rodzinami śpiewają kolędy, razem nocą idą na Pasterkę… Z opowieści naszych bezdomnych i ubogich przyjaciół wiemy, że Święta to szczególnie trudny moment, w którym samotność doskwiera najbardziej – zauważają członkowie warszawskiej Wspólnoty Sant’Egidio.

Zwracają też uwagę, że kiedy ludzie wokół świętują, najmocniej tęskni się za domem i rodziną, którą się utraciło lub nigdy jej nie miało. Dlatego to właśnie 25 grudnia, w dniu w którym rodzi się ubogi Bóg i w którym wszyscy chcą świętować, zapraszają bezdomnych przyjaciół na obiad bożonarodzeniowy, który odbędzie się w podziemiach kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie.

Przygotowanie bożonarodzeniowego obiadu i prezentów dla ponad 400 gości wymaga rąk i serc wielu osób, dlatego zapraszają do współpracy przy tym dziele. – Każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz nam pomóc przed świętami, w trakcie obiadu lub po nim. Na stronie internetowej https://www.santegidio.pl/ można znaleźć konkretne wskazówki jak to zrobić – jak pomóc innym, a może i sobie, przeżyć niezwykłe Boże Narodzenie – zachęca Wspólnota Sant’Egidio. Można coś ugotować, przygotować prezent, pomóc w przystrojeniu sali lub wesprzeć logistykę. Potrzebni będą także wolontariusze w trakcie obiadu: m.in. kucharze, kelnerzy, kolędnicy i inni.

A tak było w zeszłym roku: