Święcenia diakonatu

Miejsce: Warszawa. Kościół seminaryjny
W sobotę 11 maja, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Łaskawej - patronki Warszawy kard. Kazimierz Nycz udzieli święceń diakonatu czternastu klerykom warszawskiego Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego

Święcenia diakonatu przyjmą alumni:

 1. Dariusz Tomasz Deputat z parafii św. Michała Archanioła w Warszawie, 29 lat. Z wykształcenia magister historii, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Oprócz historii lubi geocaching i długie spacery.
 2. Łukasz Gałązka – pochodzi z parafii św. Stefana w Warszawie, 37 lat Wcześniej studiował na Politechnice Warszawskiej i kilka lat pracował w bankowości.
 3. Konrad Jasiński z parafii św. Mikołaja BM w Tarczynie, 24 lata.
 4. Wojciech Kasprzyk – 30 lat, studiował na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i w Szkole Głównej Handlowej. Pochodzi ze Skarżyska Kamiennej, a do seminarium przyszedł z Duszpasterstwa Akademickiego św. Anny w Warszawie. Pasjonat gór i sportu.
 5. Mateusz Kozioł – pochodzi z parafii Wszystkich Świętych w Chorzelowie (diec. tarnowska), ma 27 lat. W czasie szóstego roku praktyki odbywał w parafii św. Jana Kantego na Sadach Żoliborskich.
 6. Grzegorz Perzyna – 31 lat. Pochodzi z parafii św. Mikołaja BM w Tarczynie. Magister inżynier technologii żywności i żywienia człowieka. Absolwent SGGW w Warszawie. Po studiach pracował w branży spożywczej.
 7. Łukasz Waldemar Pietraszek – 30 lat, wykształcenie techniczne, studiował filozofię na UKSW, pracował w branży motoryzacyjnej.
 8. Piotr Sokołowski z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Lidzbarku, 29 lat. Przed wstąpieniem do Seminarium ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie, a później służył w Mazowieckim Oddziale Żandarmerii Wojskowej w Warszawie.
 9. Maciej Józef Szkopiński – 24 lata, absolwent XXVII LO im. T. Czackiego w Warszawie. Do seminarium wstąpił zaraz po maturze. Pochodzi z parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty – Warszawa Ursus-Gołąbki.
 10. Marcin Szyłejko – 36 lat, pochodzi z parafii św. Wojciecha w Przasnyszu (diecezja płocka). Z wykształcenia magister administracji.
 11. Wojciech Turek – z parafii Matki Bożej Szkaplerznej w Warce, niespełna 24 lata. Do seminarium wstąpił po maturze. Przed seminarium przez wiele lat związany z wareckim środowiskiem harcerskim. Interesuje się liturgią, starodrukami oraz muzyką jazzową.
 12. Paweł Wojciechowski, warszawiak z urodzenia,  chrześcijanin z powołania, fan papieża Franciszka, podróżnik z zamiłowania, Były student geologii, obecny parafianin kościoła Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny na staromiejskim Przyrynku.
 13. Andrzej Wolski z parafii św. Stanisława Kostki, 33 lata. Z wykształcenia inżynier elektryk.
 14. Artur Wronek z parafii Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej, 27 lat. Przed seminarium studiował technologię chemiczną na Politechnice Warszawskiej