Rok Jakubowy: Msza św. z błogosławieństwem relikwiami św. Jakuba

Parafia: Warszawa. Św. Jakuba Apostoła na Ochocie
Przez cały Rok Jakubowy, każdego 25. dnia miesiąca o godz. 19 będzie odprawiana Msza św. ku czci św. Jakuba z błogosławieństwem relikwiami. Odwiedzając kościół stacyjny Roku Jakubowego można uzyskać odpust zupełny

Comiesięczną Mszę św. poprzedzi o godz. 18.45 modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie o godz. 19.00 przy relikwiach św. Jakuba Apostoła będzie sprawowana Eucharystia a jej uczestnicy będą modlić się za wstawiennictwem patrona Roku Jakubowego. Na zakończenie zostanie udzielone specjalne błogosławieństwo relikwiami św. Jakuba.

W tym czasie chętni mogą skorzystać z sakramentu pojednania. Księża będą spowiadali w konfesjonałach.

Kościół parafii św. Jakuba na Ochocie to jedyna na terenie Archidiecezji Warszawskiej świątynia, gdzie do 31 grudnia 2022 roku wierni mogą skorzystać z przywileju odpustu zupełnego z okazji Roku Jakubowego.

Proboszcz ks. Henryk Bartuszek zaprasza do odwiedzania kościoła stacyjnego przy placu Narutowicza w Warszawie.  – Pielgrzymować można indywidualnie, kościół jest otwarty w godzinach od 6 rano do godziny 20 wieczorem. Natomiast główne uroczystości Roku Jakubowego planowane są na 25 lipca, kiedy przypada święto św. Jakuba – zapowiada.

 

Na owocne przeżywanie dobrodziejstwa Roku Jakubowego, wszystkim Parafianom i Gościom udzielam pasterskiego błogosławieństwa, wypraszając obfitości Bożych darów – napisał kard. Kazimierz Nycz w dekrecie ustanawiającym kościół stacyjny Roku Jakubowego.

 

 Jubileuszowy Rok Jakubowy ogłaszany jest w Santiago de Compostela w latach, w których święto Apostoła Jakuba – 25 lipca – przypada w niedzielę.

Ze względu na pandemię Penitencjaria Apostolskiej zdecydowała o wydłużeniu o rok obchodów Roku Jakubowego. Tym samym trwać on będzie przez cały 2021 i 2022 rok, ze względu na ograniczenia w pielgrzymowaniu związane z COVID-19. W 2022 r. mija 900 lat od pierwszego Roku Świętego Jakubowego, który przypada wtedy, gdy liturgiczne święto św. Jakuba (25 lipca) wypada w niedzielę.