Rekolekcje dla organistów obu diecezji warszawskich

Miejsce: Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku
Komisja Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej oraz Komisja Muzyki Kościelnej Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają wszystkich muzyków kościelnych obu diecezji warszawskich na rekolekcje, które odbędą się w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu - od 20 do 22 lutego

Komisja Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej oraz Komisja Muzyki Kościelnej Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają wszystkich muzyków kościelnych obu diecezji warszawskich na rekolekcje, które służą pogłębieniu formacji duchowej, a także liturgicznej. Wspólna modlitwa przyczynia się również do integracji środowiska muzyków kościelnych, posługujących codziennie w różnych ośrodkach duszpasterskich.

Rekolekcje odbędą się w I tygodniu Wielkiego Postu w dniach od 20 do 22 lutego 2024 r. w Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku przy ul. Św. Faustyny 5 (z Warszawy można dojechać pociągiem KM z Dworca Wileńskiego do stacji Klembów, która graniczy z Ostrówkiem. Od stacji do Domu św. Faustyny jest odległość niespełna 3 km.). Początek we wtorek o godz. 10 30 , zakończenie w czwartek ok. godz. 14 00 .

Organiści mają obowiązek uczestnictwa w rekolekcjach zgodnie z Regulaminem dla Organistów Diecezji Warszawsko-Praskiej, jak również § 25 Regulaminu Muzyków Kościelnych Archidiecezji Warszawskiej, a koszt (300 zł) „pokrywa, w części lub w całości, parafia bądź rektorat”. Przypominają o tym obowiązku także biskupi polscy w Instrukcji o muzyce kościelnej z  2017 r. (§ 12a). Na rekolekcje zapraszamy również pozostałych muzyków kościelnych, a zwłaszcza dyrygentów chórów i innych zespołów wokalnych działających przy parafiach. Po zakończeniu rekolekcji omówione będą sprawy bieżące dotyczące muzyki w Kościele.

Organistów, którzy nie mogą wziąć udziału w tegorocznych rekolekcjach, prosimy o przesłanie do Komisji Muzyki Kościelnej swojej diecezji informacji o ewentualnej niemożności uczestnictwa.

Muzyków kościelnych prosimy o zgłoszenie udziału w rekolekcjach e-mailem na adres: komisja.muzyczna@gmail.com do 10 lutego 2024 r.

Przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej AW

Ks. prof. dr hab. Andrzej Filaber