Rekolekcje dla organistów obu diecezji warszawskich

Miejsce: Dobry Zakątek. Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy
Komisja Muzyki Kościelnej Archidiecezji Warszawskiej oraz Komisja Muzyki Kościelnej Diecezji Warszawsko-Praskiej zapraszają wszystkich organistów obu diecezji warszawskich na rekolekcje, które służą pogłębieniu formacji duchowej, a także liturgicznej. Wspólna modlitwa przyczynia się również do integracji środowiska muzyków kościelnych, posługujących codziennie w różnych ośrodkach duszpasterskich dwóch diecezji

Rekolekcje odbędą się w I tygodniu Wielkiego Postu w dniach od 28 lutego do 2 marca 2023 r. w Domu Rekolekcyjnym „Dobry Zakątek” w Konstancinie-Jeziornej przy ul. Słowackiego 8 (od stacji metra Kabaty dojazd autobusem nr 710). Początek we wtorek o godz. 10 30 , zakończenie w czwartek ok. godz. 14 00 . Rekolekcje prowadzić będzie ks. Maciej Kępczyński, dyrektor Studium Muzyki Kościelnej im. Ks. G. G. Gorczyckiego w Toruniu. Zgodnie z § 25 Regulaminu Muzyków Kościelnych Archidiecezji Warszawskiej organista ma obowiązek uczestnictwa w rekolekcjach, a koszt (300 zł) „pokrywa, w części lub w całości, parafia bądź rektorat”. Po zakończeniu rekolekcji omówione będą sprawy bieżące dotyczące muzyki w Kościele.

Organiści są zobowiązani do uczestnictwa w rekolekcjach. Przypominają o tym obowiązku biskupi polscy w Instrukcji o muzyce kościelnej z października 2017 r. Uprzejmie prosimy tych organistów, którzy nie mogą wziąć udziału, o przesłanie do naszej Komisji informacji o ewentualnej niemożności uczestnictwa w tegorocznych rekolekcjach.

Organiści proszeni są o zgłoszenie swojego udziału w rekolekcjach e-mailem na adres: afilaber@mkw.pl) do 20 lutego 2023 r.