Prezentacja książki “Ojciec wolnych ludzi”

Transmisja online
Miejsce: Dom Arcybiskupów Warszawskich
W środę, 8 września o godz. 12:00 w sali konferencyjnej Domu Arcybiskupów Warszawskich odbędzie się prezentacja książki z udziałem m.in. autora publikacji Pawła Zuchniewicza, metropolity warszawskiego kard. Kazimierza Nycza oraz Anety Liberackiej, redaktor naczelnej portalu Stacja7 oraz prezes Fundacji Medialnej7. 

Książka Pawła Zuchniewicza „Ojciec wolnych ludzi” to beletryzowana biografia kardynała Stefana Wyszyńskiego, której wznowienie ukazało się nakładem Wydawnictwa Stacja7, pod patronatem Archidiecezji Warszawskiej.

Nowe wydanie książki “Ojciec wolnych ludzi”, poza pierwotną treścią wydaną w roku 2011 przez wydawnictwo Znak, zawiera oryginalny suplement – ponadczasową “rozmowę z Prymasem”, w której pytania zadają czytelnicy portalu Stacja7.pl, a odpowiedzi, opracowanych przez Pawła Zuchniewicza w oparciu o fragmenty różnych pism – “udziela” sam kard. Stefan Wyszyński.

Zarówno pierwotna treść książki, jak i dodatek współtworzony z młodymi użytkownikami portalu Stacja7.pl, stanowią wartościowe i unikatowe w formie materiały służące zapoznaniu się z nauką Prymasa Tysiąclecia przez ludzi młodych.

– Obecne na rynku pozycje poświęcone postaci kardynała Wyszyńskiego są raczej skierowane do „dojrzałego” czytelnika lub wręcz są to opracowania naukowe. Naszym zdaniem istnieje duża potrzeba, by życie Prymasa Tysiąclecia znała także młodzież. Książka „Ojciec wolnych ludzi” w tej nowej odsłonie, pokazuje przepiękne i jednocześnie bardzo trudne życie Prymasa ale także pokazuje jakim był człowiekiem, przebija tam mądrość, niebanalna ironia, zaskakujący humor, ale też ojcowskie ciepło i troska – podkreśla Aneta Liberacka, redaktor naczelna portalu Stacja7 i prezes Wydawnictwa Stacja7.

Książkę można zamawiać na poświęconej jej stronie internetowej: dobroci.pl.