Pogrzeb ks. prałata Tomasza Króla

Parafia: Warszawa. Św. Tomasza Apostoła
W piątek, 20 stycznia, zmarł w wieku 83 lat ks. prałat Tomasz Król, były wieloletni proboszcz parafii św. Tomasza Apostoła na Ursynowie. Msza święta pogrzebowa odbędzie się w sobotę

Ks. Tomasz Król urodził się 2 stycznia 1940 roku w Sochaczewie. Święcenia kapłańskie przyjął  z rąk biskupa Wacława Majewskiego 18 grudnia 1966 roku w Celestynowie. Po święceniach jako wikariusz posługiwał w parafiach: w Celestynowie, Nadarzynie, Grodzisku Mazowieckim i Pruszkowie.

W latach 1975-1978 pracował jako referent Wydziału Duszpasterstwa Kurii Metropolitalnej Warszawskiej ds. Rodzin. Był proboszczem parafii Rybno.

W 1983 roku rozpoczął organizację ośrodka duszpasterskiego na Ursynowie. Był budowniczym kaplicy, kościoła i domu parafialnego przy parafii św. Tomasza Apostoła. Ks. Król był proboszczem parafii św. Tomasza do 30 czerwca 2012 roku.

W 1998 roku został odznaczony przywilejem noszenia rokiety i mantoletu, natomiast 2006 roku został włączony do Kapituły Kampinosko-Bielańskiej jako kanonik gremialny. Ks. Król został dznaczony medalem E”cclesiae populoque servitium praestanti przez ks. Józefa kard. Glempa.

Ks. prałat Tomasz Król przeżył w kapłaństwie 56 lat.

Uroczystości pogrzebowe

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w sobotę, 28 stycznia, o godz. 11:00 w parafii św. Tomasza Apostoła na Ursynowie. Od godz. 10:00 czuwanie modlitewne przy trumnie Zmarłego. Po Mszy świętej Ciało zostanie przewiezione na cmentarz parafialny w Sochaczewie (ul. Romualda Traugutta).