„Letnia Akademia Pro-Life” w formie wykładów i warsztatów

Miejsce: Kraków
"Uczymy się rozmawiać z tymi, którzy mają inne poglądy. Tu kluczowe są dwie rzeczy: wrażliwość i otwartość na drugiego człowieka, chęć wysłuchania go z szacunkiem oraz budowanie pozytywnego przekazu, by zachwycić pięknem życia. Czyli dialog i afirmacja człowieka"-mówi Magdalena Guziak-Nowak, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Warsztaty odbędą się w Krakowie w dniach 28.06–2.07.2023 r.

W tym roku m.in.: o rozwoju dziecka od poczęcia i budowaniu trwałych postaw „za życiem” poprzez pozytywną edukację; problem manipulacji medialnej i weryfikacja argumentów proaborcyjne. Nie zabraknie też refleksji nad zawsze aktualnymi i budzącymi kontrowersje tematami jak in vitro, antykoncepcja hormonalna czy zmiany kulturowe w dziedzinie płciowości.

Wśród zaproszonych gości, którzy spotkają się z uczestnikami, znajdują się profesjonaliści w swoich dziedzinach, m.in. dr n. med. Ewa Ślizień-Kuczapska – specjalista położnik-ginekolog, lek. med. Dorota Jarczewska – specjalista medycyny rodzinnej oraz dr Łukasz Cichocki – psychiatra i psychoterapeuta.

Doświadczenie trzech edycji pokazuje, że udział w Akademii może być świetną okazją do nawiązania znajomości z osobami o podobnych poglądach z całej Polski. „Potrzebujemy spotkań, które dodają odwagi, jednoczą nasze środowisko i pomagają budować nowe kontakty i relacje. Potrzebujemy wiedzieć, jak możemy skutecznie działać tam, gdzie mieszkamy, w naszej miejscowości, parafii czy gminie – mówią organizatorzy.

Zapisy trwają do 2 czerwca i odbywają się poprzez formularz na stronie www.akademia.pro-life.pl.

Akademia przeznaczona jest dla osób w wieku od 18 do 50 roku życia. Koszt uczestnictwa to 350 zł w tym zakwaterowanie i wyżywienie oraz materiały.

Organizatorami wydarzenia są Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka i Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wychowawców.