Koncert pt. “Litania Wolności”

Parafia: Warszawa. Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu
W dniu rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki koncert ten zainauguruje konkurs literacki dla licealistów „Dobrem Zwyciężaj”

“Litania Wolności” jest poświęcona pamięci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, kapelana “Solidarności” bestialsko zamordowanego w październiku 1984 roku, a także tym imiennym i bezimiennym, którzy współtworzyli z nim Msze za Ojczyznę w kościele św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Historia życia księdza Jerzego, ze szczególnym uwzględnieniem lat 1982-84 zostanie przedstawiona w formie spektaklu słowno-muzycznego skorelowanego z projekcją video, na którą składa się ponad 100 zdjęć z życia błogosławionego. Na potrzeby tego wydarzenia została specjalnie skomponowana muzyka, 5-częściowa suita na 12-osobowy zespół.

Autorem muzyki jest Mariusz Kozicki (rocznik 1976), trębacz i kompozytor, leader zespołu el camino z którym nagrał dwie autorskie płyty. Uczeń ś.p. Henryka Majewskiego oraz Piotra Wojtasika.

Słowa ks. Jerzego Popiełuszki przedstawi aktor Adam Woronowicz, odtwórca roli księdza Jerzego w filmie „Wolność jest w nas”.