II warsztaty muzyczno-liturgiczne “Przez krzyż do nieba”

Miejsce: Dom Rekolekcyjny Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża
Warsztaty poprowadzą muzycy i kompozytorzy: Piotr Pałka, Hubert Kowalski i Leopold Twardowski

Uczestnicy warsztatów, chórzyści i instrumentaliści wezmą udział w zajęciach z emisji głosu, dykcji, nauki pieśni liturgicznych, doskonalenia gry na instrumentach oraz w konferencjach na temat muzyki liturgicznej, wokalno-instrumentalnej.

Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert uwielbienia i wdzięczności 21 kwietnia o godz. 19:30 oraz uroczysta Msza Święta 22 kwietnia o godz. 8:00 sprawowana w kaplicy Matki Bożej Anielskiej w Laskach, przygotowana od strony muzycznej przez uczestników warsztatów.

Tegoroczne warsztaty mają być przygotowaniem do beatyfikacji Matki Elżbiety Czackiej, która ma się odbyć według wcześniejszych zapowiedzi wraz z beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego.

Do udziału serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy śpiewają, grają na instrumentach, wszystkich kochających muzykę i liturgię, pragnących Panu Bogu oddawać cześć, uwielbienie i chwałę!

Warsztaty są otwarte, czyli są dla wszystkich:
– dla mieszkańców naszej Gminy, dla Sympatyków i Zainteresowanych z bliska i daleka;
– dla uczniów, absolwentów, pedagogów i pracowników Dzieła Lasek oraz sióstr.

 

PROGRAM >> pdf 

ZGŁOSZENIA do 10 kwietnia 2021 W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z s. Eligią – numer tel. +48 518 187 929 lub na maila: seligia@op.pl

UWAGA! Liczba miejsc w dobie epidemii mocno ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.