40. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna. Msza święta

Miejsce: Kościół Akademicki św. Anny
Pątnicy nie wyruszą w tym roku na Jasną Górę, ale wezmą udział w pielgrzymowaniu duchowym. Codziennie od 5 do 14 sierpnia w kościele św. Anny o godz. 20:00 zostanie odprawiona Msza święta, a po niej Apel Jasnogórski poprowadzą poszczególne grupy WAPM. Mszy świętej na rozpoczęcie pielgrzymowania będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz.

W środę 5 sierpnia rozpoczynamy jakże inną od poprzednich, a także jubileuszową 40. Warszawską Akademicką Pielgrzymkę Metropolitalną. W tym roku wyjątkowo nie wyruszymy pieszo na Jasnogórski szlak, a skupimy się na duchowym wymiarze pielgrzymowania. Hybrydowa forma 40 WAPM, w której oprócz realizacji Programu Duchowego, przewidziano stacjonarne wydarzenia w Warszawie – pielgrzymkowe Msze Święte i Apele Jasnogórskie w Kościele Akademickim św. Anny – ma być wymiarem tego co w naszym corocznym pielgrzymowaniu na Jasną Górę było tak cenne: liturgii i wspólnoty! Te dwie – liturgia i wspólnota – uzupełniające wysiłek duchowy rekolekcji, który wspólnie podejmiemy mają pomóc nam zrozumieć „głębię” naszego pielgrzymowania.

„Wypłyń na głębię!” – to daj się poprowadzić i poznać nieznane. Zaufać Słowu Chrystusa i w tym głębokim zaufaniu dostrzec prawdę o sobie samym!