Fundacja „W Sercu Matki”O fundacji

Celem Fundacji „W Sercu Matki”, zarejestrowanej w 2019 tworzonej przez matki ze wspólnoty mam przy parafii bł. Władysława z Gielniowa, jest wspieranie kobiet, dzieci, a także całych rodzin w odkrywaniu i rozwoju talentów, by tym, co otrzymaliśmy od Boga, dzielić się z innymi na pożytek własny oraz bliższego i dalszego otoczenia, a także na chwałę Bożą (por. Mt 25, 14-30).

Zarząd i rada Fundacji nie czerpią żadnych korzyści finansowych z aktywności podejmowanych przez Fundację. Natomiast przez prowadzenie działalności gospodarczej, Fundacja stwarza przestrzeń, szczególnie matkom, którym trudno jest pracować na pełen etat, na dzielenie się swoimi talentami i dokładanie do domowych budżetów własnej cegiełki.

Głównym dziełem Fundacji od początku jej istnienia jest rozwijanie talentu muzycznego matek i dzieci. Od 2019 roku rozwija się dwugłosowy chór mam „Ave Maria” pod kierownictwem dyrygentki chóralnej Marty Szeligi. Prowadzone są także zajęcia muzyczne dla dzieci i indywidualna emisja głosu dla dorosłych. Dwa razy w roku Fundacja organizuje otwarte koncerty, w czasie których mali i duzi mają okazję podzielić się swoimi talentami i zachęcić innych do rozwoju talentów.

Od 2021 roku Fundacja realizuje projekt „8 Talentów” w ramach którego w każdym miesiącu przybliża wszystkim zainteresowanym inny talent poprzez webinary, warsztaty i inne spotkania tematyczne.

Miejsce spotkań: parafia bł. Władysława z Gielniowa, ul. Przy Bażantarni 3.
Siedziba Fundacji: jw.

Koordynatorka: Maria Pietrzak

We wspólnocie