Wolontariusze rozdają „Niecodziennik”. Bezpłatna gazeta specjalnie na okres Wielkiego Postu

Niecodziennik” to bezpłatna gazeta wydawana z okazji ważnych wydarzeń ♦ Pomysłodawcy chcą zapoznać czytelnika z obliczem Kościoła innym niż w mass mediach ♦ Wydawana jest od 2013 roku w nakładzie 50-100 tys. egzemplarzy

„Niecodziennik” to jedyna gazeta, która jako bezpłatna „dociera nie tylko do osób związanych z Kościołem, lecz do każdego przechodnia warszawskiej ulicy. Jej celem jest zapoznanie czytelnika z innym obliczem Kościoła niż to na co dzień przedstawiane w mass mediach”- wyjaśnia ks. Andrzej Sikorski, redaktor naczelny jednodniówki.

W edytorialu zwraca uwagę na słowa papieża Franciszka, który pisze, że Wielki Post to „czas odkrywania na nowo daru Słowa Bożego, by zostać oczyszczonym z grzechu i służyć Chrystusowi w braciach potrzebujących”. Skierowane jest również zaproszenie do udziału w praktyce, jaką są tzw. kościoły stacyjne na terenie całej stolicy.

Ks. Sikorski zachęca także do wsparcia programu „Dzwonek na obiad”, który od 3 lat prowadzi finansowanie obiadów dzieciom i młodzieży na terenie całego kraju. Program otrzymał patronat Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. – To dobra inwestycja, która może być naszą jałmużną wielkopostną – podkreśla ks. Sikorski.

W numerze „Niecodziennika” znaleźć można m.in. fragmenty papieskiego orędzia na Wielki Post 2017 oraz artykuł ks. Kamila Falkowskiego „40 mil do Serca prawdziwego”. Jest także zaproszenie na Festiwal Nowe Epifanie/ Gorzkie Żale realizowany przez Centrum Myśli JP2. Dobra okazją do przeżycia Wielkiego Postu może być adoracja krzyża, którą organizują klerycy warszawskiego seminarium. Ósme słowo – to temat piątkowych adoracji, gdzie wspólnie z klerykami będziemy szukali odpowiedzi na pytania: co dla mnie znaczy ostatnich siedem słów Jezusa? I jakie będzie ósme słowo?

„Niecodziennik” to bezpłatna gazeta wydawana z okazji ważnych wydarzeń, dystrybuowana przez wolontariuszy przy wszystkich stacjach warszawskiego metra, dworcach PKP i PKS oraz hipermarketach. Wydana jest od 2013 roku w nakładzie 50-100 tys. egzemplarzy. Wydawcą jest Fundacja „Być Bardziej”.

„Niecodziennik” można także pobrać ze strony http://gazetaniecodziennik.pl/wp-content/uploads/2017/02/niecodziennik_wielki_post2017.pdf

KAI