Watykan: specjalny znaczek pocztowy na kanonizację bł. Matki Teresy

y Poczta Watykańska wyda specjalny znaczek pocztowy z okazji kanonizacji bł. Matki Teresy z Kalkut. Znaczek o nominale 95 eurocentów z wizerunkiem nowej świętej, pod którym widnieje podpis: „Święta Matka Teresa z Kalkuty”, wejdzie do obiegu 2 września. Jego nakład wynosi 150 tys. egzemplarzy. Podczas Mszy św. kanonizacyjnej 4 września na placu św. Piotra w Watykanie papież Franciszek ogłosi bł. Matkę Teresę z Kalkuty (1910-1997) świętą.

Natomiast 13 września wejdzie do obiegu znaczek Poczty Watykańskiej oraz karta pocztowa poświęcone św. Maksymilianowi Kolbe (1894-1941) z okazji 75. rocznicy jego męczeńskiej śmierci w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Znaczek zostanie wydrukowany w 150 tys. egzemplarzy, a karta pocztowa w cenie 2.30 euro – w 13 tys. egzemplarzy. Na znaczku o nominale 1 euro autorstwa Marco Ventury przedstawiony jest św. Maksymilian, a wśród osób klęczących wokół niego jest żołnierz i mężczyzna w obozowym pasiaku.

Również 13 września wejdą do obiegu cztery inne znaczki. Dwa z nich o nominale 95 eurocentów tematycznie odnoszą się do Jubileuszu Roku Miłosierdzia, kolejny upamiętnia 800. rocznicę śmierci papieża Innocentego III (1198-1216). Natomiast czwarty znaczek o nominale 4 euro nawiązuje do podróży papieża Franciszka w 2015 roku.

Ponadto Watykan wydal okolicznościową kartę pocztową wartości jednego euro z okazji jubileuszu 350. wizerunku Matki Bożej Pocieszycielki Strapionych i patronki Luksemburga.

KAI