Vincentiana. Zgłoś się

Trwa nabór do kolejnej edycji Przeglądu Piosenki Religijnej "Vincentiana", który odbędzie się w dniach 27-29 czerwca w Piekarach koło Krakowa. Zgłoszenia można nadsyłać do 26 maja
 Na przegląd zaproszeni są zarówno soliści, jak i zespoły. Wykonawcami mogą być dzieci, młodzież i dorośli, ale w zespołach mogą występować maksymalnie 2 osoby, które ukończyły 26. rok życia. Solistą może być jedynie osoba poniżej tego wieku.

Zadaniem uczestników będzie przedstawienie dwóch piosenek o tematyce religijnej. Co najmniej jedna z nich, zarówno tekst, jak i muzyka, musi być własnego autorstwa oraz dotyczyć tematyki związanej ze św. Wincentym. Piosence o tematyce wincentyńskiej zostanie przyznana specjalna nagroda.

Wydarzenie to także przestrzeń formacji duchowej – w czasie jego trwania odprawiane będą Msze św., wygłaszane konferencje, będzie można przeprowadzić rozmowy duchowe czy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

W tym roku wydarzeniu przewodzi fragment Ewangelii św. Jana: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie”. „Chcemy, aby przegląd nie był tylko czasem dobrej muzyki oraz świetnej zabawy w gronie wspaniałych, młodych ludzi, ale przede wszystkim czasem spotkania z Maryją, która nieustannie, całym swoim życiem wskazuje na swojego Syna” – wyjaśniają organizatorzy.

Szczegółowe informacje, regulamin oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.vincentiana.misjonarze.pl. Co ważne w wydarzeniu mogą wziąć udział również osoby niebędące wykonawcami.

„Vincentiana” jest przeglądem piosenki religijnej organizowanym przez kleryków Zgromadzenia Księży Misjonarzy, który co roku gromadzi setki ludzi, którzy poprzez muzykę i śpiew chcą uwielbiać Boga. W ciągu 33 lat trwania uczestniczyło w nim blisko 250 zespołów, które tworzyło około 1500 osób. Przez lata na scenie wydarzenia wystąpili m.in. “Pod Budą”, “Skaldowie”, “Perfect”, “TGD”, “Mate.O” czy “Full Power Spirit”.

KAI/al

A tak wyglądała Vincetiana w poprzednich latach:

https://stacja7.pl/kultura/vincentiana-2017-ludzie-wiara-muzyka/

https://stacja7.pl/kultura/vincentiana-2015-1-3-maja/

https://stacja7.pl/plukanie-sieci/vincentiana-swietym-byc/

https://stacja7.pl/kultura/vincentiana-juz-w-maju/

https://stacja7.pl/kultura/30-vincentiana-przeglad-piosenki-religijnej/