„Spędził spokojną noc”. Najnowsze informacje o stanie zdrowia papieża

"Papież Franciszek spędził spokojną noc w szpitalu" - podała w czwartek rano agencja informacyjna Ansa. Jak dodaje, personel medyczny jest dobrej myśli co do jego stanu zdrowia.

Papież Franciszek do szpitala trafił w środę. Jak się później okazało powodem była infekcja górnych dróg oddechowych. W opublikowanym wczoraj wieczorem komunikacie, Watykan podkreśla, że infekcja ta nie jest spowodowana Covid-19. Wykluczył to przeprowadzony test.

W czwartek agencja informacyjna Ansa poinformowała, że „papież Franciszek spędził spokojną noc w szpitalu”. Przeprowadzone do tej pory badania wykluczyły problemy z sercem i zapalenie płuc.

Lekarze są pozytywnej myśli co do jego stanu zdrowia – podaje agencja Ansa. Jak dodano, wierzą, że papież będzie obecny podczas uroczystości w najbliższą Niedzielę Palmową”.

Wszystkie zaplanowane na czwartek i piątek audiencje papieża zostały odwołane. Na razie nie podano oficjalnych informacji dotyczących obecności papieża Franciszka podczas liturgii Triduum Paschalnego.

ansa.it, pa/Stacja7