Po pandemii w Watykanie ruszają wizyty „ad limina Apostolorum”

Biskupi z trzech prowincji kościelnych południowej Francji – Marsylii, Montpellier i Tuluzy, a także zwierzchnicy mieszkających w tym kraju katolików obrządków wschodnich rozpoczynają dzisiaj wizytę ad limina Apostolorum. Papież Franciszek przyjmie ich 10 września.

W ten sposób po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa (ostatnią grupę biskupów francuskich Ojciec Święty przyjął 9 marca 2020) zostaje wznowiony rytm wizyt ad limina, które pozwalają biskupom spotkać się z różnymi przełożonymi dykasterii watykańskich i omówić z Ojcem Świętym sytuacje w poszczególnych diecezjach.

Po kolejnej przerwie, związanej z papieską podróżą do Budapesztu i na Słowację kolejna grupa biskupów francuskich z metropolii paryskiej, lyońskiej, z Clermont a także z ordynariatu wojskowego będzie w Wiecznym Mieście w dniach 20-25 września, a papież przyjmie ich 23 września. Od 27 września do 2 października 2021 r. przybędzie ostatnia biskupów francuskich z archidiecezji Lille, Reims, Besançon, Dijon a także diecezji Strasburga. Audiencja papieska jest dla nich planowana 1 października.

W październiku przewidywana jest wizyta “Ad limina apostolorum” biskupów z Polski, a następnie kolejnych Episkopatów.

ag/KAI/Stacja7