Planowano zamach na papieża? Trwa dochodzenie w tej sprawie

We Włoszech trwa dochodzenie w sprawie możliwości planowanego zamachu na papieża. W śledztwo zaangażowane są między innymi służby specjalne.

Policja i służby bezpieczeństwa we Włoszech prowadzą dochodzenie w sprawie być może planowanego zamachu na papieża Franciszka podczas jego wizyty w Trieście w ubiegłą niedzielę.

ZOBACZ>>> Franciszek w Trieście: „umocnijmy marzenie o nowej cywilizacji opartej na pokoju i braterstwie!”

Do zamachu miało dojść podczas ostatniej podróży papieża

Powołując się na źródła policyjne, włoska stacja telewizyjna RAI poinformowała 9 lipca wieczorem w swoim głównym programie informacyjnym, że dzień przed przyjazdem papieża mężczyzna zostawił wózek w barze na stacji kolejowej w Trieście, a następnie wyszedł. Policja, zaalarmowana zgłoszeniem pracowników baru, znalazła w walizce pistolet z amunicją oraz nieużywaną odzież.

RAI pokazała wideo z monitoringu zdarzenia i podała, że mężczyzna miał „bliskowschodni wygląd”. Oprócz policji w toczące się obecnie śledztwa zaangażowana jest także jednostka antyterrorystyczna i służby specjalne.

Dzień po niewyjaśnionym incydencie papież odprawił Mszę św. pod gołym niebem na głównym placu Triestu. Do poruszania się po mieście używał otwartego pojazdu elektrycznego.

KAI, pa/Stacja7