Papież modli się za ofiary zamachu w Londynie. Kondolencje przekazał na ręce przewodniczącego episkopatu Anglii i Walii

Papież Franciszek wyraża modlitewną solidarność z wszystkimi dotkniętymi tą tragedią - napisał w telegramie w imieniu papieża kard. Parolin ♦ Franciszek modli się o Bożą moc i pokój dla ich rodzin pogrążonych w żałobie ♦ W wyniku zamachu zginęły 4 osoby, 29 jest rannych

Papież Franciszek za pośrednictwem swojego sekretarza stanu, kard. Pietro Parolina przekazał na ręce arcybiskupa Westminsteru a zarazem przewodniczącego episkopatu Anglii i Walii, kard. Vincenta Nicholsa telegram kondolencyjny po wczorajszym zamachu w Londynie.

“Głęboko zasmucony wiadomością o śmierci i obrażeniach spowodowanych atakiem w centrum Londynu, Jego Świątobliwość Papież Franciszek wyraża swoją modlitewną solidarność z wszystkimi dotkniętymi tą tragedią. Powierzając zmarłych miłosierdziu Boga Wszechmogącego, Jego Świątobliwość modli się o Bożą moc i pokój dla ich rodzin pogrążonych w żałobie i zapewnia cały naród o swoich modlitwach w tym czasie” – napisał kard. Pietro Parolin.

Według ostatnich danych w wyniku wczorajszego zamachu terrorystycznego w pobliżu parlamentu w Londynie zginęły 4 osoby, 29 osób jest rannych, w tym 7 w stanie krytycznym.

KAI