Papież do farmaceutów szpitalnych: “Aborcja to morderstwo”

"Wiecie, że w tej sprawie mówię jasno: to morderstwo i nie wolno stać się wspólnikiem" - tak o aborcji mówił Papież Franciszek na spotkaniu z uczestnikami 42. Krajowego Kongresu Włoskiego Towarzystwa Farmacji Szpitalnej i Usług Farmaceutycznych Służby Zdrowia, który odbywa się w Rzymie.

Papież Franciszek w czwartek spotkał się z uczestnikami 42. Krajowego Kongresu Włoskiego Towarzystwa Farmacji Szpitalnej i Usług Farmaceutycznych Służby Zdrowia, który odbywa się w Rzymie. Zaznaczył, że konferencja jest “okazją do potwierdzenia znaczenia krajowego systemu zdrowia publicznego, niezbędnego elementu gwarantującego dobro wspólne i dobro rozwoju społecznego kraju”. Wskazał również trzy drogi: służby, profesjonalizmu i etyki.

“Zawsze na służbie życiu ludzkiemu”

Do zgromadzonych przedstawicieli włoskiego stowarzyszenia farmaceutów szpitalnych Ojciec Święty powiedział ponadto, że: “są zawsze na służbie życiu ludzkiemu. To może prowadzić w pewnych przypadkach do sprzeciwu sumienia, który nie jest brakiem wierności, ale przeciwnie – wiernością wobec własnego zawodu, jeśli umotywowana jest w ważny sposób”.

Podczas spotkania także wprost przedstawił swoje stanowisko dotyczące aborcji. Wiecie, że w tej sprawie mówię jasno: to morderstwo i nie wolno stać się wspólnikiem. Naszym obowiązkiem jest bliskość. Trzymanie się blisko sytuacji, zwłaszcza kobiet, po to, by nie dojść do myślenia o rozwiązaniu aborcyjnym, bo w rzeczywistości nie jest to rozwiązanie – podkreślił Papież Franciszek.

pa/vaticannews/gosc.pl/Stacja7