Napaść na plebanii w Warszawie. Zginął mężczyzna

W wyniku napaści na plebanii kościoła św. Augustyna na Muranowie zginął 65-letni mężczyzna, ojciec jednego z księży archidiecezji warszawskiej • Prosimy o modlitwę w intencji tragicznie zmarłego

Jak podaje policja, napastnik zaatakował przebywającego na plebanii mężczyznę. Na pomoc poszkodowanemu ruszył ksiądz, który też został zaatakowany.

Po reanimacji 65-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. .

Rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński przekazał, że ofiarą napadu był ojciec jednego z księży archidiecezji, który przyszedł do kościoła do spowiedzi. „Polećmy Bogu zmarłego w wyniku dzisiejszej napaści w przedsionku domu parafialnego przy kościele św. Augustyna w Warszawie” – napisał na Twitterze ks. Śliwiński.

Do szpitala trafił także agresor, który stracił przytomność po obezwładnieniu go przez policję. „Kiedy był już obezwładniony, stracił przytomność i rozpoczęła się reanimacja. Agresor został zabrany do szpitala i tam znajduje się pod naszym nadzorem” – przekazał rzecznik warszawskiej policji.

Ksiądz, który stanął w obronie mężczyzny nie odniósł poważniejszych obrażeń, został opatrzony na miejscu przez ratowników medycznych

archwwa/ad