Papież Franciszek wyszedł ze szpitala i wrócił do Watykanu

Papież Franciszek w środę rano opuścił klinikę Gemelli i wraca do Watykanu – donosi agencja AP, oraz włoskie media. Ojciec Święty przebywał w nim od 4 lipca, kiedy przeszedł operację.

Jak pisze agencja Associated Press, świadkowie widzieli, jak niebieski samochód z Franciszkiem na przednim siedzeniu pasażera odjeżdża ze szpitala. Poza agencją AP informację podały włoskie media: agencja ANSA, Il Sismografo, czy Avvenire.

Po kilku godzinach tę informację potwierdził Watykan. “Odpowiadając na pytania dziennikarzy, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni potwierdził, że Ojciec Święty został wypisany ze Szpitala Uniwersyteckiego im. A. Gemellego krótko po godz. 10.30 rano” – czytamy.

“Przed powrotem do Watykanu Papież udał się do bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie przed obrazem Dziewicy Maryi, Salus Populi Romani wyraził wdzięczność za powodzenie operacji, kierując do Niej modlitwę za wszystkich chorych, zwłaszcza tych, których spotkał w czasie pobytu w szpitalu. Krótko przed 12.00 powrócił do Domu Świętej Marty” – czytamy.

Od niedzieli papież przebywał w klinice Gemelii w Rzymie, gdzie przeszedł operację z powodu zwężenia uchyłku jelita grubego. Franciszek dobrze zniósł zabieg, który był przeprowadzony w znieczuleniu ogólnym.

W ostatnią niedzielę papież poprowadził modlitwę „Anioł Pański” z balkonu szpitalnego.

W czasie pobytu w szpitalu Franciszek przebywał w tym samym pokoju, w który w przeszłości był leczony Jan Paweł II.

ag/AP/Stacja7