Izraelowi zagraża susza. Przy Ścianie Płaczu pomodlą się o deszcz

Przedstawiciele życia publicznego wezwali do modlitw o deszcz ♦ Izrael będzie przeżywał po raz kolejny jedną z najbardziej suchych zim ♦ Jezioro Genezaret ma najniższy od dziewięciu lat poziom lustra wody
W związku z suszą zagrażającą Izraelowi minister rolnictwa tego kraju Uri Ariel, a także inni przedstawiciele życia publicznego wezwali do modlitw o deszcz. Mają się one rozpocząć w najbliższy czwartek 28 grudnia przy Ścianie Płaczu w Jerozolimie, napisał minister na Facebooku. Zapowiedział, że modłom będzie przewodniczyć naczelny rabin Izraela.

Jak wynika z prognoz meteorologicznych, Izrael będzie przeżywał po raz kolejny jedną z najbardziej suchych zim, poinformował minister Ariel. Od września do listopada zanotowano jedynie 45 proc. liczonej z wielu lat średniej opadów. Prognozy mówią, że aż do lutego przyszłego roku prawdopodobieństwo opadów wyniesie 64,7 procent. Także w ciągu dwóch najbliższych tygodni nie należy mieć nadziei na deszcz.

Jezioro Genezaret, ważny zbiornik wodny dla znacznej części kraju, ma najniższy od dziewięciu lat poziom lustra wody. Według izraelskich środków przekazu równie niski stan w tym naturalnym zbiorniku wodnym w grudniu był przed 15 laty.

KAI