Franciszek zostanie jeszcze kilka dni w szpitalu. Najnowsze informacje

Papież Franciszek jeszcze przez kilka dni pozostanie w szpitalu – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Ojciec święty przebywa w nim od 4 lipca, kiedy przeszedł operację z powodu zwężenia uchyłku jelita grubego.

„Ojciec Święty spędził spokojny dzień i zakończył rehabilitację pooperacyjną. Aby zoptymalizować terapię medyczną i rehabilitacyjną, Ojciec Święty pozostanie w szpitalu jeszcze przez kilka dni” – przekazano w komunikacie.

Przed odmówieniem modlitwy Anioł Pański Franciszek spotkał się z kilkoma małymi pacjentami z pobliskiego oddziału onkologicznego razem z ich rodzinami. Później dzieci towarzyszyły mu na balkonie w czasie modlitwy.

Po południu Franciszek odprawił Mszę Świętą w prywatnej kaplicy z personelem, który mu pomaga w terapii.

Franciszek po Euro i Copa America

W komunikacie przekazano też, że papież ucieszył się ze zwycięstwa piłkarskiej reprezentacji Argentyny w Copa America i Włoch w Euro 2020. Franciszek mówił o znaczeniu sportu i jego wartości, oraz o zdolności do zaakceptowania każdego wyniku, nawet porażki. W obliczu trudności życia zawsze możemy się zaangażować i walczyć bez poddawania się, z nadzieją i zaufaniem – mówił.

ag/Stacja7