Franciszek wraca do zdrowia. “Stopniowo wznawia pracę”

Papież nadal przebywa w szpitalu po operacji, którą przeszedł w niedzielę, ale powoli wraca do pełni sił. "Stopniowo wznawia pracę, wyniki badań krwi są zadowalające" - informuje Watykan.

“Dzień papieża Franciszka był spokojny, z oczekiwanym postępem klinicznym. Wyniki badań krwi są zadowalające i kontynuuje przepisane leczenie. Stopniowo wznawia pracę i dalej przechadza się korytarzem mieszkania” – poinformował Watykan w sobotnim komunikacie.

Po południu Franciszek odprawił mszę św. w prywatnej kaplicy, a wieczorem zjadł obiad z osobami, które towarzyszą mu w tych dniach.

“Ojciec Święty, doświadczając na własnej skórze ludzkiego oddania asystującego mu personelu medycznego, skierował szczególną myśl do tych wszystkich, którzy z troską i współczuciem wybierają oblicze cierpienia, angażując się w osobistą relację z chorymi, zwłaszcza z najbardziej kruchy i wrażliwymi” – czytamy.

Operacja papieża Franciszka

Od niedzieli papież przebywa w klinice Gemelii w Rzymie, gdzie przeszedł operację z powodu zwężenia uchyłku jelita grubego. Franciszek dobrze zniósł zabieg, a wyniki rutynowych badań są dobre – informował w ostatnich dniach Watykan.

W najbliższą niedzielę papież nie spotka się z wiernymi na placu św. Piotra w Watykanie, a modlitwę “Anioł Pański” odmówi z okna na dziesiątym piętrze szpitala.

Franciszek zajmuje pokój, w którym siedem razy przebywał Jan Paweł II. To także drugi, po Polaku, papież hospitalizowanym w klinice Gemelii.

kh/Stacja7