Franciszek: pytanie nie brzmi, czy głosić Ewangelię, ale jak ją głosić

„Ewangelia jest oczekiwana również dzisiaj: potrzebuje jej człowiek każdego czasu, także cywilizacja zaprogramowanej niewiary i zinstytucjonalizowanej laickości” – powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Papież Franciszek kontynuował cykl katechez o gorliwości apostolskiej, nawiązując do adhortacji apostolskiej Evangelii gaudium. Zwrócił uwagę, że ewangelizacja związana jest z postawą radości, a jej powodem jest osoba Jezusa. On jest naszą Ewangelią, źródłem radości, która nie przemija! Drodzy bracia i siostry, pytanie nie brzmi zatem, czy ją głosić, ale jak ją głosić, a owym «jak» jest radość – wskazał Franciszek. Przestrzegł przed zniechęceniem, zwłaszcza tam, gdzie Kościół nie cieszy się już pewnym uznaniem społecznym, a także zniewoleniem różnymi ideologiami. 

ZOBACZ: Wkrótce zmiany w polskim Kościele. Kto stanie na czele Konferencji Episkopatu Polski?

Papież zwrócił także uwagę, iż wydarzenie to mówi nam, że pierwszymi, którzy muszą być ewangelizowanymi są uczniowie, chrześcijanie. Ewangelia jest oczekiwana również dzisiaj: potrzebuje jej człowiek każdego czasu, także cywilizacja zaprogramowanej niewiary i zinstytucjonalizowanej laickości. A zwłaszcza społeczeństwo, które pozostawia spustoszonymi przestrzenie zmysłu religijnego. Jest to sprzyjający moment dla głoszenia Jezusa – powiedział Ojciec Święty.

KAI,pa/Stacja7