Franciszek odbył długą rozmowę z prezydentem Argentyny

Papież Franciszek przyjął na audiencji prezydenta Argentyny Javiera Milei. Ich spotkanie potrwało ponad godzinę, czyli dłużej niż podobne rozmowy na tym szczeblu.

Papież Franciszek i prezydent Argentyny Javier Milei odbyli dzisiaj rano bardzo długą rozmowę w Watykanie. Według Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej spotkanie trwało 70 minut. Zazwyczaj rozmowy na tym szczeblu trwają maksymalnie 50 minut, z czego jedna trzecia czasu poświęcana jest zwykle na tłumaczenie. W przypadku rozmowy między dwoma Argentyńczykami nie było to konieczne.

W prezencie Milei wręczył papieżowi między innymi jego ulubione słodycze: „alfajores”, kruche ciasto przełożone grubą warstwą krówkowej masy pokryte obficie mleczną czekoladą.

Javier Milei przybył do Watykanu na kanonizację Marii Antonii od św. Józefa de Paz y Figueroa, zwanej Mamą Antulą, której przewodniczył wczoraj Franciszek. Tuż po zakończeniu uroczystości papież przywitał się z prezydentem Argentyny.

Podczas zeszłorocznej kampanii wyborczej obaj stoczyli słowny pojedynek na odległość. Po tym, jak polityk oskarżył Franciszka o niewystarczające zdystansowanie się od lewicowych dyktatur w Ameryce Łacińskiej, zwierzchnik Kościoła katolickiego ostrzegł przed „mesjanistycznymi klaunami”.

ZOBACZ TEŻ: Polityka, problemy w Kościele, a może osobisty radykalizm. Dlaczego Franciszek “zrezygnował z Ojczyzny”?

KAI, kh/Stacja7