Franciszek: Jesteśmy pielgrzymami na drodze do pełnej jedności

"Jesteśmy pielgrzymami na drodze ku pełnej jedności, a tym bardziej zbliżamy się do naszego celu, im bardziej trzymamy wzrok utkwiony w Jezusie". Papież zachęcił do ofiarowania swych cierpień w intencji jedności chrześcijan podczas modlitwy „Anioł Pański”.

Ojciec Święty przypomniał, że od 18 do 25 stycznia trwać będzie Tydzień Modlitwy o Jedność Chrześcijan, którego tegorocznym tematem jest „doświadczenie Mędrców przybyłych ze Wschodu do Betlejem, aby uczcić Króla-Mesjasza”.

Zwrócił uwagę, że również chrześcijanie w różnorodności swych wyznań i tradycji są „pielgrzymami w drodze do pełnej jedności” i zbliżają się do tego celu, gdy mają coraz utkwiony wzrok „w Jezusie, naszym jedynym Panu”. Również my, chrześcijanie, w różnorodności naszych wyznań i tradycji, jesteśmy pielgrzymami na drodze ku pełnej jedności, a tym bardziej zbliżamy się do naszego celu, im bardziej trzymamy wzrok utkwiony w Jezusie, naszym jedynym Panu. W tym Tygodniu Modlitw ofiarujmy także nasze trudy i cierpienia w intencji jedności chrześcijan – zaapelował papież.

Dał też wyraz swej bliskości wobec osób poszkodowanych w ostatnich tygodniach przez silne deszcze i powodzie w różnych regionach Brazylii. Modlę się szczególnie za ofiary i ich bliskich oraz tych, którzy stracili domy. Niech Bóg wspiera wysiłki tych, którzy spieszą z pomocą – powiedział Franciszek.

KAI,zś/Stacja7