Franciszek do Polaków: polecajmy św. Andrzejowi Boboli sprawę pokoju na Ukrainie

"Polecajmy św. Andrzejowi Boboli wszystkie trudne sprawy waszej ojczyzny i innych krajów, w szczególności sprawę pokoju na Ukrainie" – apelował papież Franciszek do Polaków uczestniczących w środowej audiencji ogólnej w Watykanie.

Podczas audiencji ogólnej papież przywitał Polaków, pozdrawiając szczególnie grupę pielgrzymów zaangażowaną w obronę życia z Bractwa Małych Stópek.

Następnie przypomniał o obchodzonym 16 maja wspomnieniu św. Andrzeja Boboli. Wczoraj Kościół w Polsce obchodził wspomnienie św. Andrzeja Boboli, jezuity, kapłana i męczennika. Polecajmy mu wszystkie trudne sprawy waszej ojczyzny i innych krajów, w szczególności sprawę pokoju na Ukrainie. Z serca wam błogosławię – powiedział Franciszek.

CZYTAJ: Papież: umiłowanie Chrystusa dawało św. Franciszkowi Ksaweremu pociechę i radość w służeniu

Na Placu św. Piotra obecni byli polscy i polonijni harcerze, w tym także z objętej wojną Ukrainy, którzy pielgrzymują do Rzymu w Roku Dziękczynienia za patrona Harcerstwa Polskiego bł. Stefana Wincenta Frelichowskiego. 250-osobowej grupie harcerzy towarzyszą biskupi Wiesław Lechowicz, Grzegorz Suchodolski i Stanisław Oder. Harcerze podarowali Ojcu Świętemu obraz błogosławionego patrona, autorstwa Andrzeja Filipowicza, artysty z Białorusi, a także Akt Dziękczynienia za ustanowienie przez Stolicę Apostolską Patrona Harcerstwa Polskiego.

W audiencji uczestniczyli także m.in. grupa pielgrzymów z Włocławka; grupa sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa, a także pielgrzymi z Częstochowy, Legnicy oraz Bolesławca (41 osób); pielgrzymi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Węglówce (45 osób); członkowie Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet ze Szczecinka (50 osób); dzieci pierwszokomunijne z rodzicami z kościoła św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Rzymie (15 osób); pielgrzymi z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Smolicach, przygotowującej się do koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych (49 osób); pielgrzymi z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Górowie Iławeckim (47 osób); a także pielgrzymi indywidualni z kraju i zagranicy.

KAI, pa/Stacja7