Wiadomości: Watykan

Watykan ogłosił temat papieskiego orędzia na Dzień Pokoju

„Dobra polityka służy pokojowi” – to hasło będzie tytułem papieskiego orędzia na 52. Światowy Dzień Pokoju, który będzie obchodzony 1 stycznia 2019 r. Samo orędzie będzie opublikowane 8 grudnia.

Papież przyjął nuncjusza w Polsce

Ojciec Święty przyjął dziś na audiencji nuncjusza apostolskiego w Rzeczpospolitej Polskiej, abp. Salvatore Pennacchio – podało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

“Nie” dla egoizmu, rywalizacji i próżności powodującej wojny

Egoizm, rywalizacja i próżność niszczą fundamenty społeczności, sieją podziały i konflikty – mówił dziś papież Franciszek podczas porannej Mszy św. w Domu św. Marty. Kolejny raz wspomniał też o grzechu obgadywania.

Franciszek: “Nie można oddzielać miłości Boga i miłości bliźniego”

– Jezus uczy nas, że miłość Boga i miłość bliźniego są nierozłączne, a nawet co więcej, wspierają się nawzajem – powiedział papież Franciszek w czasie dzisiejszej modlitwy “Anioł Pański”.

Papież sprawował Mszę za zmarłych kardynałów i biskupów

Podczas Mszy w bazylice watykańskiej papież Franciszek modlił się za zmarłych w ciągu minionego roku kardynałów i biskupów. Było wśród nich trzech Polaków: bp Stanisław Kędziora, zmarły 25 grudnia 2017, bp Eugeniusz Juretzko, posługujący w Kamerunie (16 stycznia br.) i abp Szczepan Wesoły (28 sierpnia br.).

Dokument Końcowy Synodu Biskupów – analiza

XV zgromadzenie zwyczajne Synodu Biskupów, które w dniach 3-28 października obradowało w Watykanie, było poświęcone młodzieży nie tylko z nazwy, ale to ona je współtworzyła oraz brała w nim czynny i bezpośredni udział – wynika z Dokumentu Końcowego tego wydarzenia.

Papież modlił się za zmarłych na rzymskim cmentarzu Laurentino

Franciszek odprawił mszę świętą na cmentarzu Laurentino, na którym od 2012 roku znajduje się Ogród Aniołów, czyli miejsce pochówku nienarodzonych dzieci

Franciszek: Dajmy się sprowokować świętym!

Abyśmy dali się sprowokować świętym i wybrali Boga, pokorę, łagodność, miłosierdzie, czystość, bardziej pasjonowali się niebem niż ziemią – zachęcił Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański” w Watykanie.

Franciszek: Żadna księga nie ma takiej mocy, co Biblia

– Słowa Biblii pozwalają nam poznać Ducha, który był jej natchnieniem. Jedynie w Duchu Świętym może być prawdziwie przyjęta, przeżywana i głoszona, ponieważ to On uczy nas wszystkiego i przypomina nam, to co Jezus powiedział – mówił papież Franciszek.

Franciszek: każde powołanie jest oblubieńcze

Każde powołanie chrześcijańskie jest oblubieńcze, ponieważ jest owocem więzi miłości z Chrystusem – powiedział Ojciec Święty podczas dzisiejszej audiencji ogólnejm kontynuując rozważanie 6. przykazania Bożego.