Wiadomości: Watykan

Franciszek: Muzyka jednoczy i pomaga głosić Ewangelię

Muzyka jest narzędziem jedności, aby skutecznie głosić Ewangelię w dzisiejszym świecie, poprzez piękno, które wciąż fascynuje i pozwala wierzyć, opierając się na miłości Ojca. Przypomniał dzisiaj o tym Franciszek podczas audiencji w Auli Pawła VI dla uczestników III Międzynarodowego Spotkania Chórów

Na początku grudnia ukaże się nowa książka papieża Franciszka

“Siła powołania. Życie konsekrowane dzisiaj” to tytuł nowej książki papieża Franciszka, która ukaże się 3 grudnia w 10 językach, w tym także po chińsku

Na Placu św. Piotra stanęła bożonarodzeniowa choinka

Dziś rano bożonarodzeniowa choinka stanęła na Placu św. Piotra w Watykanie. Specjalny dźwig pomógł ustawić ponad 20-metrowy świerk, pochodzący z lasu Cansiglio, jest darem włoskiej diecezji Concordia-Pordenone. Drzewko stanęło obok bożonarodzeniowej szopki, która w tym roku będzie wykonana z piasku.

Franciszek o ostatnim przykazaniu Bożym

Wszystkie grzechy rodzą się ze złego pożądania, o tym przypomina ostatnie Przykazanie Boże – mówił Franciszek w rozważaniach poświęconych ostatniemu przykazaniu Dekalogu, podczas środowej audiencji generalnej.

Znamy program wizyty Franciszka w Panamie

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało program pierwszej w roku 2019 podróży zagranicznej Ojca Świętego – do Panamy z okazji XXXIV Światowego Dnia Młodzieży. Papież odbędzie 8 spotkań z młodzieżą, wygłosi 7 przemówień oraz 3 homilie.

Franciszek: Maryja w małżeństwie była poddana Józefowi

Maryja była poddana swemu mężowi. Nigdy nie mówiła Józefowi: ja jestem matką Boga, a ty jego pracownikiem. Nie, była mu poddana – powiedział papież w szóstym już rozważaniu nad modlitwą „Zdrowaś Maryjo”, emitowanym we włoskiej telewizji katolickiej TV2000.

W maju 2019 możliwa papieska pielgrzymka do Rumunii, Bułgarii i Macedonii

W pierwszym tygodniu maja 2019 roku Ojciec Święty uda się z wizytą apostolską do Rumunii, Bułgarii i Macedonii twierdzi hiszpańskojęzyczny portal Religión Digital. Najprawdopodobniej będzie to w dniach 3 do 7 maja przyszłego roku.

Watykan uczcił kanonizację Pawła VI monetą 5 euro

Watykański urząd filatelistyczny i numizmatyczny wyemitował srebrną monetę kolekcjonerską z wizerunkiem św. Pawła VI dla uczczenia jego kanonizacji z 14 października.

Kard. Krajewski: pomoc ubogim to czysta Ewangelia

To nie Franciszek jest nakręcony na punkcie pomocy ubogim, to Jezus był na to nakręcony! – Tak w kontekście Dnia Ubogich o pomocy najbiedniejszym mówił jałmużnik papieski kard. Konrad Krajewski.

Papież modli się za ofiary ataku z RŚA

W czasie modlitwy Anioł Pański papież modlił się za ofiary krwawego ataku na ośrodek dla uchodźców w Republice Środkowoafrykańskiej a także ofiary pożarów w Kalifornii oraz mrozów na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.