Wiadomości: Watykan

Papież Franciszek do Polaków: Dziękuję za wasze dzieło miłosierdzia

Podczas dzisiejszej audiencji generalnej Papież Franciszek podsumował swoją pielgrzymkę do Iraku. Na zakończenie pozdrowił wiernych różnych języków i krajów. Nie zabrakło słów skierowanych do Polaków.

Papież mianował katalońską zakonnicę sekretarzem komisji biblijnej

Ojciec Święty mianował siostrę Nurię Calduch-Benages, MHSFN, członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej i jej sekretarzem – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Papież wrócił z Iraku. Po podróży modlił się w ulubionej rzymskiej bazylice

Franciszek zakończył kilkudniową, historyczną pielgrzymkę do Iraku. Po powrocie do Rzymu, prosto z lotniska papież pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie modlił się przed ikoną Maryi.

Kard. Cantalamessa: Nie możemy abstrahować od Chrystusa

„Kiedy świat, a zwłaszcza media mówią o Kościele, interesuje je jedynie historia, zwłaszcza negatywna, jego organizacja, wewnętrzne plotki, ale kompletnie abstrahują od Chrystusa. Również chrześcijanom grozi ta sama postawa. Zachowują się niekiedy, jakby Chrystus nie istniał” – mówił kard. Raniero Cantalamessa w drugim rozważaniu wielkopostnym dla Kurii Rzymskiej.

Papież zabrał na pokład samolotu wizerunek Matki Bożej Loretańskiej

Papież wyleciał rano w planowaną podróż apostolską do Iraku. Nad bezpieczeństwem lotu czuwa Matka Boża Loretańska, której wizerunek znalazł się na pokładzie samolotu z Franciszkiem.

Papież wyruszył do Iraku. To historyczna pielgrzymka

O godz. 7:30 samolot z papieżem wystartował z Rzymu do Bagdadu, gdzie ma wylądować około południa czasu polskiego. To 33 międzynarodowa podróż apostolska podczas pontyfikatu Franciszka.

Przed wyjazdem do Iraku papież modlił się w bazylice Matki Bożej Większej

W przeddzień pielgrzymki do Iraku papież Franciszek odwiedził bazylikę Matki Bożej Większej, gdzie – zgodnie ze zwyczajem – modlił się przed ikoną Maryi Salus Populi.

Papież do Irakijczyków: Nie poddawajmy się w obliczu szerzącego się zła

Papież Franciszek pozdrowił Irakijczyków w videoprzesłaniu do mieszkańców przed planowaną na 5-8 marca wizytą apostolską w tym kraju. “Przybywam jako pielgrzym pokoju, dążąc do braterstwa” – powiedział Ojciec Święty.

Kard. Sako: Papież przybywa do Iraku, by zachęcić chrześcijan do starania się o lepszą przyszłość

Zbliżająca się wizyta Papieża Franciszka w Iraku budzi nadzieję wśród Irakijczyków i tamtejszych, kościelnych władz. Obecna sytuacja religijna i polityczna w kraju jest bardzo skomplikowana, o czym w wywiadzie opowiedział kard. Louis Raphael Sako – chaldejski patriarcha Babilonii. “Ojciec Święty przybywa, by zachęcić chrześcijan do pozostania w Iraku i starania się o lepszą przyszłość” – powiedział patriarcha.

Papież poświęci sprofanowaną przez ISIS figurę Matki Bożej

Podczas mszy św. sprawowanej 7 marca w Irbilu papież Franciszek poświęci figurę Matki Bożej sprofanowaną przez bojówkarzy Państwa Islamskiego podczas okupacji Niniwy – podaje włoska agencja SIR, powołując się na słowa dyrektora tamtejszego Radia Mariam, ks. Samira Sheera.