Wiadomości: Watykan

Franciszek: Bóg płacze, gdy oddalamy się od Niego

W chwilach pokusy, grzechu , oddalenia od Boga usłysz w sercu ten głos Boga: Synu mój, córko, co czynisz? Proszę nie popełniaj samobójstwa. Umarłem za ciebie – mówił dziś papież Franciszek w homilii podczas porannej Mszy św. w Domu św. Marty. Papież nawiązywał do sytuacji płaczu Dawida po śmierci jego dziecka.

Franciszek: Każdy ochrzczony otrzymał powołanie do misji ewangelizacyjnej

Każdy ochrzczony otrzymał powołanie do misji ewangelizacyjnej – powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie. Nawiązując do obchodzonego dziś święta Ofiarowania Pańskiego i Dnia Życia Konsekrowanego, wskazał na postawy Maryi i Józefa oraz Symeona i Anny, stanowiące „przykłady przyjęcia i oddania swego życia Bogu”, opisane „w podwójnej postawie: ruchu i zdumienia”.

Papież do osób konsekrowanych: zakochaliście się w Jezusie

Ubóstwo jest doskonalszą wolnością, czystość jest drogą ku miłości bez posiadania, a posłuszeństwo jest zwycięstwem nad naszą anarchią w stylu Jezusa. To słowa z homilii papieża Franciszka z Mszy św. wigilijnej święta Ofiarowania Pańskiego.

Papież przyjął prezydenta Argentyny

Proszę przodem, Ojcze święty! – powiedział do Franciszka na powitanie prezydent Alberto Fernández. Na co papież, przepuszczając prezydenta: “Nie, przodem ministrant”. W takiej pogodnej atmosferze odbyła się dzisiaj oficjalna audiencja prezydenta Argentyny u papieża Franciszka.

Ks. Chromy: Potrzebujemy duszpasterstwa seniorów

Absolutnie nie można powiedzieć, że seniorzy nie mają w Kościele stworzonych możliwości albo, że Kościół nic im nie proponuje. Dobrze wiemy, choćby na podstawie naszej polskiej rzeczywistości, że seniorzy są skarbem każdej parafii– mówi w rozmowie z KAI ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa katowickiej Kurii Metropolitalnej i sekretarz Komisji Duszpasterstwa KEP.

Franciszek wydaje książkę dla dzieci, w której przejrzysz się jak w lustrze

Książeczka rozpoczyna się zdaniem “Gdy widzę dziecko takie jak ty, czuję w sercu wiele nadziei” a na sąsiedniej stronie jest małe lusterko, aby najmłodszy czytelnik lub czytelniczka mogli zobaczyć swą twarz.

Uniewinniony kard. Barbarin złożył rezygnację. Watykan zabiera głos

Uniewinniony przez sąd apelacyjny z zarzutu tuszowania pedofilii jednego z księży kard. Philippe Barbarin złożył rezygnację z funkcji arcybiskupa Lyonu. Informując o tym Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej zapowiedziało, że papież Franciszek powiadomi o swej decyzji „w swoim czasie”.

Wszyscy za jednego! 8 marca szturm modlitewny w intencji Franciszka

Akcja, która wyszła od jednego kleryka z seminarium w Łomży ogarnęła już cały kraj, i w tym roku będzie powtórzona pod patronatem samego przewodniczącego Episkopatu. W niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru papieża Franciszka będziemy się wszyscy modlić w intencji Ojca Świętego.

“Bogactwo lat”. W Watykanie odbywa się konferencja o ludziach starszych

“Bogactwo lat” – pod takim hasłem trwa od wczoraj w Watykanie konferencja, mająca przygotować Kościół na “rewolucję długowieczności”. To inicjatywa Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

KSM spotkało się z papieżem Franciszkiem w Watykanie

To było zaledwie kilkuminutowe spotkanie, jednak serdeczność papieża oraz Jego otwartość oraz duch modlitwy poruszają i wzywają do naśladowania – mówi ks. Andrzej Lubowicki, sekretarz generalny KSM. W środę 29 stycznia po audiencji generalnej papież Franciszek spotkał się z kilkuosobową delegacją Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.