Wiadomości: Watykan

Lekarze wiedzą już co dolega papieżowi. Jak długo pozostanie w szpitalu?

Lekarze zdiagnozowali u papieża zapalenie oskrzeli – poinformował w czwartek wieczorem Matteo Bruni, dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej. Według „Il Messaggero”, Franciszek opuści klinikę Gemelli już w sobotę.

Kto będzie przewodniczył liturgiom Wielkiego Tygodnia w Watykanie?

Niespodziewana hospitalizacja papieża postawiła pod znakiem zapytania jego obecność podczas obchodów Wielkiego Tygodnia. Wiadomo jednak kto będzie przewodniczył niektórym liturgiom w Watykanie.

Stan papieża poprawia się. Są oficjalne informacje z Watykanu

„Papież Franciszek dobrze odpoczął w nocy. Obraz kliniczny poprawia się” – przekazał Matteo Bruni. Jak dodał, papież rano modlił się w kaplicy znajdującej w jego szpitalnym apartamencie, po czym „wznowił pracę”.

Kard. Krajewski o Janie Pawle II: takich proroków świat zabija i poniewiera nimi także po śmierci

„Dlaczego się go tak bano, że trzeba było do niego strzelać, bo mówił, że nie można zrozumieć człowieka bez Chrystusa” – mówił kard. Konrad Krajewski, podczas dzisiejszej Mszy św. przy grobie św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej.

„Spędził spokojną noc”. Najnowsze informacje o stanie zdrowia papieża

„Papież Franciszek spędził spokojną noc w szpitalu” – podała w czwartek rano agencja informacyjna Ansa. Jak dodaje, personel medyczny jest dobrej myśli co do jego stanu zdrowia.

„Infekcja dróg oddechowych”. Jest oficjalne oświadczenie Watykanu. Papież pozostanie w szpitalu

„Wyniki wykazały infekcję dróg oddechowych (wykluczając Covid 19), która będzie wymagała kilku dni odpowiedniego leczenia szpitalnego” – ogłosił Matteo Bruni, dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej

Franciszek apeluje do Polaków: wspierajcie Ukraińców

W czasie audiencji ogólnej papież zachęcił Polaków, aby nadal wspierali „cierpiących braci i siostry na Ukrainie, z umęczonej Ukrainy”.

Franciszek: osobiste spotkanie z Jezusem przemienia nas

„Gorliwość dla sprawy Ewangelii Chrystusa rodzi się z osobistego spotkania z Jezusem, przemieniającego nas wewnętrznie” – powiedział papież Franciszek podczas audiencji ogólnej.

Franciszek zapytał kleryków: „czego szukacie w byciu księdzem?”

„Musimy zadawać sobie takie pytania, ponieważ czasem zdarza się, że za pozorami religijności, a nawet miłości Kościoła tak naprawdę szukamy chwały ludzkiej i osobistych korzyści” – mówił papież.

Franciszek: „sztuczna inteligencja to wielki potencjał”. Papież przypomniał o etyce i odpowiedzialności

Franciszek podkreślił, że potencjał sztucznej inteligencji „zostanie wykorzystany tylko wtedy, gdy ci, którzy rozwijają te techniki, zachowają konsekwentną wolę działania w sposób etyczny i odpowiedzialny”.