Wiadomości: Watykan

Franciszek: społeczeństwa i narody bez dzieci nie mają przyszłości

„Nie możemy zaakceptować, żeby nasze społeczeństwo przestało rodzić dzieci i zatraciło się w smutku” – powiedział papież do uczestników Stanów Generalnych na temat dzietności.

Franciszek spotkał się z ambasadorem Rosji

Franciszek przyjął na audiencji prywatnej kończącego swoją misję ambasadora Rosji przy Stolicy Apostolskiej, Aleksandra Awdiejewa – podało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Franciszek: niech decyzja o migracji będzie dobrowolna [orędzie na dzień migranta]

„Konflikty, klęski żywiołowe, czy po prostu niemożność godnego i dostatniego życia w ojczyźnie, zmuszają miliony osób do wyjazdu” – stwierdza papież Franciszek.

Kard. Parolin o misji w sprawie pokoju na Ukrainie: prace są poufne

Najbliższy współpracownik papieża podkreślił dziś, że „trwa misja pokojowa Stolicy Apostolskiej w sprawie wojny Rosji na Ukrainie”. Jak podkreślił, są postępy „ale oczywiście prace te są poufne”.

Franciszek do przywódcy koptów: niech ta wizyta przybliży nas do dnia, kiedy będziemy jednością

„Razem z wami błagam Boga Wszechmogącego, za wstawiennictwem świętych i męczenników Kościoła koptyjskiego, aby pomógł nam wzrastać w komunii, w jednej i świętej więzi wiary, nadziei i miłości chrześcijańskiej” – mówił papież Franciszek do patriarchy Koptyjskiego Kościoła Prawosławnego Tawadrosa II.

Papież do Polaków: pamiętajcie o kobietach i dzieciach doświadczonych wojną

„Naszej modlitwy o pokój potrzebuje umęczona Ukraina. Uczestnicząc w Nabożeństwach majowych, odmawiając różaniec, pamiętajcie szczególnie o doświadczonych wojną kobietach i dzieciach” – powiedział papież do Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

32 mln osób spodziewanych jest w Rzymie z okazji Jubileuszu 2025

Powstała specjalna aplikacja dla pielgrzymów, dzięki której każdy będzie mógł zapisać się na jubileuszowe obchody. Ponadto, w ramach przygotowań do Roku Jubileuszowego 2025 zaplanowano wydarzenia kulturalne m.in. wystawę dzieł El Greco.

Papież: patrzcie na innych oczami Jezusa, który pragnie spotkać każdego

„Jest tylu mężczyzn i kobiet, którzy wciąż potrzebują Ewangelii, nie tylko w tak zwanych «regionach misyjnych», ale także na zmęczonym, starym Zachodzie. Spójrzcie na każdego z nich oczami Jezusa, który pragnie spotkać każdego – każdego!” – mówił papież do przedstawicieli Zgromadzenia Ducha Świętego pod Opieką Niepokalanego Serca Maryi.

Papież: Jezus jest drogą, którą należy podążać

„Jezus jest drogą, a zatem wiara w Niego nie jest «zbiorem idei», w które należy uwierzyć, ale drogą, którą należy przebyć, podróżą, którą trzeba odbyć” – powiedział papież Franciszek w rozważaniu przed modlitwą „Regina Caeli”.

Papież do młodych jadących na ŚDM: będę czekał na was w Lizbonie!

„Poprzez takie Dni bardzo się rozwijacie. Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale wewnątrz nas pozostają rzeczy, wartości, które odkryliśmy, relacje, które nawiązaliśmy” – powiedział papież do osób, które udają się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony.