Wiadomości: Watykan

Benedykt XVI mówi o Ukrainie. “Tylko wspólne zaangażowanie może zapobiec katastrofie”

„Tylko dzięki wspólnej konsekwentnej postawie władz państwowych, społeczeństwa i Kościołów oraz osobistemu zaangażowaniu tysięcy kobiet i mężczyzn możemy zapobiec katastrofie humanitarnej i ulżyć cierpieniom ludzi” – miał powiedzieć papież-senior Benedykt XVI na temat konsekwencji wojny na Ukrainie.

Papież: Cierpię i płaczę, myśląc o cierpieniu ludności ukraińskiej

“Nawet teraz, nawet stąd, ponawiam prośbę o utworzenie bezpiecznych korytarzy humanitarnych dla ludzi uwięzionych w hucie w Mariupolu. Cierpię i płaczę, myśląc o cierpieniu ludności ukraińskiej, a zwłaszcza najsłabszych – starszych i dzieci” – mówił papież po modlitwie Regina Coeli.

Franciszek: Kiedy w życiu nasze sieci są puste, to czas, żeby od nowa wyruszyć z Jezusem

“Kiedy w życiu nasze sieci są puste, to nie czas, by użalać się nad sobą, na zabawę, na powrót do dawnych rozrywek. Jest to czas, żeby od nowa wyruszyć z Jezusem, znaleźć odwagę, żeby zacząć od nowa, aby wypłynąć z Nim ponownie na głębię” – mówił Ojciec Święty w rozważaniu przed niedzielną modlitwą Regina Coeli.

Franciszek do komisji ds. ochrony małoletnich: nadal pozostaje wiele do zrobienia

Chciałbym, abyście zaproponowali Kościołowi najlepsze metody ochrony małoletnich i osób bezbronnych oraz pomocy ofiarom w uzdrowieniu, pamiętając o tym, że sprawiedliwość i prewencja wzajemnie się uzupełniają – powiedział papież Franciszek w przemówieniu do członków Papieskiej Komisji ds. Ochrony Małoletnich.

Franciszek: miłosierdzie ma wiele twarzy, tyle, ilu jest poranionych i leżących na ziemi

“Miłosierdzie i ekumenizm stanowią dziedzictwo oraz zadanie dla przyszłych pokoleń” – powiedział papież do pielgrzymów z Polski, którzy przybyli do Rzymu z okazji stulecia archidiecezji łódzkiej.

Papież Franciszek pobłogosławił korony dla Matki Bożej Pocieszenia w Gdyni

Papież Franciszek pobłogosławił wczoraj, po audiencji na Placu Św. Piotra w Rzymie korony dla Matki Bożej Pocieszenia w Gdyni. Koronami zostanie ozdobiony obraz Matki Bożej Pocieszenia znajdujący się w bazylice Morskiej w Gdyni.

Problemy papieża Franciszka ze zdrowiem. Czy czeka go operacja?

W kręgach watykańskich mówi się obecnie o rychłej operacji, która ma ostatecznie rozwiązać problem Ojca Świętego związany ze zwyrodnieniem stawu kolanowego – pisze na portalu największego włoskiego dziennika – Corriere della Serra Gian Guido Vecchi.

Franciszek przypomniał o rocznicy kanonizacji Jana Pawła II. Zwrócił się do Polaków

“Prośmy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, byśmy byli wiernymi świadkami Chrystusa, Jego miłosiernej miłości” – mówił do Polaków w czasie audiencji ogólnej papież Franciszek.

Franciszek: przyjrzyjcie się swoim relacjom z teściowymi

“Pomyślimy dzisiaj o tym uczuciu dość rozpowszechnionym, że im teściowa dalej, tym lepiej. Nie – teściowa jest matką” – mówił papież w czasie audiencji ogólnej, kontynuując cykl katechez o starości. Franciszek podkreślił, że przymierze między pokoleniami otwiera przyszłość.

Franciszek poświęcił posąg Michała Archanioła dla kościoła w Kijowie

Franciszek poświęcił w poniedziałek kopię posągu św. Michała Archanioła z Gargano, który trafi do katolickiego kościoła św. Mikołaja w Kijowie. Biała rzeźba, przedstawiająca Wodza Zastępów Niebieskich, ma te same rozmiary, co oryginał przechowywany we Włoszech.