Wiadomości: Watykan

Watykan: Kard. Becciu i 9 innych osób oskarżonych o nadużycia. Wkrótce początek procesu

27 lipca przed Trybunałem Państwa Watykańskiego rozpocznie się proces osób oskarżonych w aferze związanej z inwestycjami finansowymi Sekretariatu Stanu w Londynie – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

W lipcu nie będzie audiencji generalnych papieża Franciszka

Środowe spotkania Ojca Świętego z wiernymi podczas audiencji ogólnych zostaną wznowione 4 sierpnia. Jedynym publicznym spotkaniem papieża z wiernymi będzie niedzielna modlitwa „Anioł Pański”.

Franciszek ogłosił przesłanie na Światowe Spotkanie Rodzin. Zaproponował nową formułę

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało przesłanie wideo papieża Franciszka, w którym Ojciec Święty ogłasza temat i przebieg kolejnego Światowego Spotkania Rodzin. Odbędzie się ono w czerwcu 2022 roku jednocześnie w Rzymie i we wszystkich diecezjach, a jego tematem będzie miłość rodzinna jako droga do świętości.

Franciszek apeluje: dość wyzyskiwania Libanu i Bliskiego Wschodu dla korzyści obcych!

“Należy dać samym Libańczykom szansę tworzenia lepszej przyszłości na ich ziemi i bez niewłaściwych ingerencji” – mówił papież Franciszek podczas modlitwy ekumenicznej w bazylice św. Piotra na zakończenie czwartkowego dnia modlitwy i refleksji w intencji Libanu.

Franciszek podziękował swojemu kierowcy, który idzie na emeryturę. “Brawa dla jego wierności”

Na zakończenie dzisiejszej audiencji ogólnej Ojciec Święty Franciszek podziękował swemu kierowcy, przechodzącemu na emeryturę. Przy tej okazji podziękował też za ich pracę wszystkim osobom świeckim zatrudnionym w Watykanie.

Franciszek: Bóg tka naszą historię, łaska przykrywa wszystkie grzechy

O widocznej w Liście św. Pawła do Galatów prawdzie, że prymat łaski przemienia życie i czyni je godnym oddania na służbę Ewangelii mówił dziś Ojciec Święty Franciszek podczas audiencji ogólnej. Papież po raz ostatni przed lipcową przerwą spotkał się z wiernymi na dziedzińcu św. Damazego Pałacu Apostolskiego.

Franciszek: Bóg wzywa nas do zrzucenia masek i wyrzeczenia się półśrodków

„Przez swoich świadków Piotra i Pawła Pan Bóg wzywa nas do zrzucenia masek, do wyrzeczenia się półśrodków, wymówek, które czynią nas letnimi i przeciętnymi” – powiedział Ojciec Święty w rozważaniu przed modlitwą „Anioł Pański”.

Franciszek do Benedykta XVI: dziękuję za twoje spojrzenie, które nieustannie kieruje się ku Bogu

Papież przypomniał o 70. rocznicy święceń kapłańskich Benedykta XVI. “Dziękuję za twoje wiarygodne świadectwo. Dziękuję za twoje spojrzenie, które nieustannie kieruje się ku perspektywie Boga” – powiedział Franciszek.

Franciszek: potrzebujemy wyzwolenia od poczucia porażki w obliczu nieudanych połowów

“Piotr i Paweł przekazują nam obraz Kościoła powierzonego w nasze ręce, ale wiernie i czule prowadzonego przez Pana; Kościoła słabego, ale mocnego obecnością Boga” – mówił papież Franciszek podczas porannej mszy św. w bazylice watykańskiej w uroczystość świętych apostołów Piotra i Pawła.

Franciszek: Pan czeka, abyśmy otworzyli przed Nim nasze serca

“Pan czeka na nas, abyśmy Go spotkali, abyśmy otworzyli przed Nim nasze serca i, jak owa kobieta, dotknęli Jego płaszcza, aby wyzdrowieć” – mówił papież Franciszek w rozważaniach przed niedzielną modlitwą “Anioł Pański”.