Wiadomości: Watykan

Papież do dzieci: to wiara czyni nas szczęśliwymi

„Nie zapominajcie o tym, że Jezus przebacza wszystko i zawsze przebacza. A my musimy mieć pokorę, by prosić o przebaczenie” – mówił papież do dzieci, które są Watykanie z okazji I Światowego Dnia Dzieci.

Czy bł. Carlo Acutis zostanie ogłoszony świętym? Papież podpisał ważny dokument

Papież Franciszek zatwierdził dziś dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa. To otwiera drogę do kanonizacji tego błogosławionego włoskiego nastolatka.

Papież zwrócił się do dzieci pierwszokomunijnych. „Dostrzegajcie potrzeby swoich rówieśników”

„Zachęcam dzieci pierwszokomunijne, by w tym czasie radości potrafiły też dostrzec potrzeby swoich cierpiących rówieśników, ofiar wojen, głodu i ubóstwa” – powiedział Franciszek pozdrawiając Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Franciszek pojedzie do Luksemburga i Belgii. Watykan podał datę

Wiadomo już, że pod koniec września papież pojedzie do Luksemburga i Belgii. Jak zwraca uwagę rzecznik tamtejszego episkopatu, w Belgii „istnieje wiele trudnych kwestii, takich jak eutanazja, aborcja i małżeństwa osób tej samej płci”.

Franciszek przestrzegł księży przed stawianiem siebie w centrum. „To nie kariera”

Podczas podróży do Werony papież zachęcał księży, aby nie zatrzymywać się w chwilach rozczarowania. „Miejcie odwagę iść naprzód i stawiać opór” – mówił Franciszek.

Franciszek: Z pomocą Ducha Świętego możemy iść drogą nadziei

„Potrzebujemy nadziei, potrzebujemy wzniesienia oczu ku perspektywom pokoju, braterstwa, sprawiedliwości i solidarności. To jedyna droga życia, nie ma innej” – mówił papież Franciszek w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Franciszek jedzie do Werony

Podczas jutrzejszej wizyty w Weronie papież będzie przemawiał m.in. w słynnej na całym świecie arenie. U progu tej podróży Franciszek wystosował specjalne przesłanie do mieszkańców miasta.

Są nowe wytyczne Watykanu ws. rozeznawania zjawisk nadprzyrodzonych

Nowy dokument Dykasterii Nauki Wiary zawiera możliwość sześciu różnych ocen w rozeznawaniu zjawisk nadprzyrodzonych: od „nihil obstat” po opinię negatywną.

Franciszek: Ukraina jest mi bardzo bliska od czasu mojej posługi w Argentynie

„Bardzo lubiłem odwiedzać ukraiński kościół w Buenos Aires” – powiedział papież podczas prywatnej audiencji 15 maja dla rektora Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego (UUK) we Lwowie dr Tarasa Dobko.

Najbliższy współpracownik papieża o zamachu na premiera Słowacji: „nie ma już żadnych granic”

„Jesteśmy naprawdę zaniepokojeni” – powiedział watykański sekretarz stanu, kard. Pietro Parolin.