Wiadomości: Watykan

Zakonnica zamordowana w rytuale satanistycznym zostanie błogosławioną

Papież Franciszek pozwolił ogłosić dekrety, dzięki którym Kościół będzie miał 4 nowych błogosławionych. Wśród nich jest siostra zakonna z Lombardii, która została zabita przez przez trzy młode dziewczyny w rytuale satanistycznym.

Franciszek: Jeśli pokażemy Jezusowi nasze rany, On zawsze nam przebaczy!

Papież Franciszek w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypomina na Twitterze, że Pan zawsze patrzy na nas z miłosierdziem.

Papież senior pojechał do Niemiec. Odwiedza chorego brata

Benedykt XVI opuścił dziś rano Watykan i wyjechał do Niemiec, aby odwiedzić w Ratyzbonie swojego chorego 96-leniego brata ks. Georga Ratzingera – donosi watykański portal Vatican News.

Jak wcielić w życie ekologiczne zalecenia papieża? Jest instrukcja obsługi

Z okazji piątej rocznicy Encykliki “Laudato si” międzydyscyplinarny zespół działający przy Stolicy Apostolskiej opublikował dokument “Na drodze troski o wspólny dom”, który zawiera wskazówki dla wszystkich chrześcijan, w jaki sposób utrzymywać zdrowe relacje ze stworzeniem.

Kard. Sarah nadal będzie prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

Pomimo ukończenia 75 roku życia – wiek w którym biskupi, a także przełożeni dykasterii Kurii Rzymskiej przechodzą na emeryturę pochodzący z Gwinei kard. Robert Sarah nadal będzie kierował Kongregacją ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Franciszek o modlitwie wstawienniczej

O modlitwie Mojżesza za swój lud, także gdy odwracał się on od Boga, jako wzorze modlitwy wstawienniczej, mówił dziś Ojciec Święty podczas audiencji ogólnej. Była ona transmitowana przez media watykańskie z biblioteki Pałacu Apostolskiego.

Franciszek: Eucharystia gasi w nas głód rzeczy i rozpala pragnienie służenia

O Eucharystii będącej Pamiątką, a jednocześnie uzdrawiającej naszą osieroconą, negatywną i zamkniętą pamięć mówił dziś Ojciec Święty podczas Mszy św. celebrowanej w bazylice watykańskiej z okazji obchodzonej dzisiaj we Włoszech uroczystości Bożego Ciała.

Kolejne świeckie kobiety w administracji Watykanu

Od wczoraj administracja Stolicy Apostolskiej powiększyła się o dwie świeckie kobiety na kierowniczych stanowiskach. Papież powołał proc. Antonellę Sciarrone Alibrandi do Rady Kierowniczej Urzędu Informacji Finansowej, zaś Raffaellę Vincenti mianował szefową biura Biblioteki Watykańskiej.

“Wyciągnij rękę do ubogiego”. Orędzie Franciszka na Światowy Dzień Ubogich 2020

“Wyciągnij rękę do ubogiego” Publikujemy pełny tekst orędzia Ojca Świętego Franciszka na IV Światowy Dzień Ubogich, który Kościół będzie obchodzić 15 listopada 2020 r.

Watykan opublikował dziś Orędzie Franciszka na Dzień Ubogich

Światowy Dzień Ubogich będziemy obchodzić dopiero 15 listopada, ale już dziś 13 czerwca opublikowano w Watykanie orędzie Franciszka na ten dzień. “Krzyk milczenia ubogich musi docierać do Ludu Bożego” – napisał w nim Ojciec Święty.