Wiadomości: Watykan

Franciszek zaapelował o zniesienie kary śmierci

Z gorącym apelem do rządzących o zniesienie kary śmierci zwrócił się Franciszek podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański w Watykanie.

Synteza: Franciszek w Meksyku

Msze św. w bazylice Matki Bożej z Guadalupe, Ecatepec, dla Indian stanu Chiapas w San Cristóbal de Las Casas i w Ciudad Juárez, spotkania z rodzinami w Tuxtla Gutiérrez, młodzieżą w Morelii oraz światem …

Franciszek rozesłał na świat misjonarzy miłosierdzia

„Misjonarze miłosierdzia mają być znakiem i narzędziem Bożego przebaczenia” – zaznaczył Franciszek podczas Mszy św. odprawianej w Środę Popielcową w bazylice św. Piotra w Watykanie.

Papież zachęca Polaków do pełnienia dzieł miłosierdzia

Do pełnienia dzieł miłosierdzia w rozpoczynającym się Wielkim Poście zachęcił papież Polaków podczas audiencji ogólnej w Środę Popielcową.

Papież do kapucynów: bądźcie ludźmi przebaczenia, pojednania i pokoju

„Bądźcie ludźmi przebaczenia, pojednania i pokoju!” – powiedział Franciszek do 2 tys. kapucynów zgromadzonych w bazylice watykańskiej.

Franciszek wzywa do działań na rzecz pokoju w Syrii

Głębokie zaniepokojenie trudną sytuacją ludności Syrii, ogarniętej gwałtownymi walkami i zmuszonej do opuszczenia swych stron rodzinnych, wyraził Franciszek na zakończenie spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański 7 lutego w Watykanie.

Papież do grup o. Pio: Kościół potrzebuje sług miłosierdzia

O św. Pio z Pietrelciny jako słudze miłosierdzia a także o znaczeniu modlitwy oraz konkretnych dzieł miłosierdzia – mówił w sobotę 6 lutego papież Franciszek do ponad 50 tys. członków grup modlitewnych Ojca Pio zgromadzonych na placu św. Piotra.

Papież spotka się z patriarchą Cyrylem. Pierwsze takie wydarzenie w historii

W drodze do Meksyku, papież Franciszek wyląduje na lotnisku w Hawanie i spotka się z patriarchą Moskwy Cyrylem – poinformował o. Federico Lombardi SJ.

Papież na zakończenie Roku Życia Konsekrowanego: bądźcie znakiem bliskości Boga

– Biada, gdyby w życiu duchowym doszło do przyzwyczajenia, biada, gdyby nasze charyzmaty skrystalizowały się w abstrakcyjnej doktrynie – wołał papież Franciszek podczas Mszy św. w bazylice św. Piotra, kończącej Rok Życia Konsekrowanego.

Papież wystąpi w filmie dla dzieci

Papież Franciszek wystąpi w filmie dla dzieci. Nie będzie jednak aktorem, lecz w epilogu wyjaśni widzom, jak i gdzie można spotkać Jezusa.