Wiadomości: Watykan

Franciszek apeluje: Stop okrucieństwom tortur!

„Tortury nie są wczorajszą historią, niestety są częścią naszej dzisiejszej historii” – mówi papież Franciszek w wideoprzesłaniu w ramach papieskich intencji modlitewnych na czerwiec.

Papież pozdrowił uczestników spotkania lednickiego. „Zawierzam was opiece Maryi Królowej Polski”

„Niech refleksja nad tajemnicą Eucharystii pomoże wszystkim na nowo wybrać Chrystusa i przyjąć Go do swojego serca. Niech Bóg błogosławi to spotkanie!” – powiedział papież Franciszek, pozdrawiając uczestników sobotniego spotkania na Polach Lednickich.

Franciszek: rodzina ma pozytywny wpływ na wszystkich

„Rodzina jest generatorem dobra wspólnego” – podkreślił papież Franciszek.

Chore na raka dzieci z Polski spotkały się z papieżem. „Czasami nie mamy siły, ale nigdy nie jesteście sami!”

Dziś rano papież Franciszek przyjął na audiencji w Watykanie dzieci chore na raka z kliniki onkologii we Wrocławiu. „Jezus jest zawsze obok nas, aby dać nam nadzieję. Zawsze, nawet w czasie choroby, nawet w najbardziej bolesnych chwilach” – zapewnił.

Franciszek: nie traćmy czasu na gniewanie się na siebie, ale przyzywajmy Ducha Św.

„Widzieć każdego brata i siostrę w wierze jako część tego samego ciała, do którego ja należę: oto harmonijne spojrzenie Ducha, to droga, którą nam wskazuje!” – mówił papież podczas Mszy św. sprawowanej w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w bazylice watykańskiej.

Papież: Duch Święty wyzwala z niewoli lęku

„To właśnie bowiem czyni Duch Święty: sprawia, że odczuwamy bliskość Boga, a tym samym Jego miłość przepędza lęk, oświetla drogę, pociesza, podtrzymuje w przeciwnościach” – stwierdził papież w rozważaniu przed wielkanocną modlitwą Regina Caeli w uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

Kard. Parolin wyjaśnia niedyspozycję papieża: miał dużo spotkań i był zmęczony

„Papież był zmęczony. Wczoraj miał bardzo intensywny dzień” – wyjaśnia kard. Pietro Parolin dzisiejszą niedyspozycję zdrowotną Franciszka. Z powodu gorączki odwołane zostały planowane na dziś papieskie audiencje.

Franciszek ma gorączkę. Odwołano audiencje

„Z powodu gorączki papież Franciszek nie przyjmował dziś rano na audiencji” – potwierdziło watykańskie biuro prasowe – podaje Rai News.

Franciszek: Kościół musi pozwolić, by zajaśniało serce Boga otwarte dla wszystkich

„Potrzebujemy wspólnot chrześcijańskich, w których poszerza się przestrzeń, gdzie każdy może poczuć się jak w domu” – stwierdził papież Franciszek w czasie spotkania z włoskimi biskupami.

Franciszek: nasz Kościół synodalny musi być źródłem życia

„Żyjmy, pracujmy i módlmy się, aby nasz wspólny dom znów obfitował w życie” – zachęca papież w Orędziu na obchody Światowego Dnia Modlitw o Ochronę Świata Stworzonego. Przypada on 1 września i rozpoczyna trwający do 4 października Czas dla Stworzenia.