Wiadomości: Watykan

Franciszek zostanie jeszcze kilka dni w szpitalu. Najnowsze informacje

Papież Franciszek jeszcze przez kilka dni pozostanie w szpitalu – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Ojciec święty przebywa w nim od 4 lipca, kiedy przeszedł operację z powodu zwężenia uchyłku jelita grubego.

Franciszek wraca do zdrowia. “Stopniowo wznawia pracę”

Papież nadal przebywa w szpitalu po operacji, którą przeszedł w niedzielę, ale powoli wraca do pełni sił. “Stopniowo wznawia pracę, wyniki badań krwi są zadowalające” – informuje Watykan.

Franciszek odmówi niedzielną modlitwę z okna szpitala. Kontynuuje leczenie

Papież nadal przebywa w szpitalu i kontynuuje leczenie. Niedzielny “Anioł Pański” odmówi z okna kliniki Gemelii.

Franciszek otrzymał przed operacją wyjątkowy prezent. “Bardzo go poruszył”

Przed operacją papież otrzymał krzyż z drewna, które pochodziło ze spalonego przed dwoma laty kościoła w Chile. “Dar krzyża pektoralnego bardzo poruszył papieża Franciszka” – poinformował biskup pomocniczy Archidiecezji Santiago, Alberto Lorenzelli.

Franciszek wieczorem miał gorączkę. Papież przebywa w szpitalu w Rzymie

Franciszek cały czas przebywa w szpitalu po niedzielnej operacji. W środę wieczorem u Ojca Świętego pojawiła się gorączka.

Papież wraca do zdrowia po operacji. Najnowsze informacje z kliniki Gemelli

Papież Franciszek wraca do zdrowia po operacji, którą przeszedł w niedzielny wieczór. „Postępy są regularne i zadowalające” – przekazał Watykan.

“Badania kontrolne są dobre”. Jak czuje się papież Franciszek?

„Ojciec Święty dobrze wypoczął w nocy. Dziś rano zjadł śniadanie i po przeczytaniu kilku gazet, wstał na spacer”. Watykan przekazał nowe informacje dotyczące zdrowia papieża, który przeszedł operację i od niedzieli przebywa w rzymskiej klinice Gemelii.

Franciszek potwierdził, że we wrześniu odwiedzi Budapeszt i Słowację

“Z radością ogłaszam, że w dniach 12-15 września bieżącego roku, jeśli da Bóg, udam się do Budapesztu, a następnie na Słowację” – powiedział Franciszek po modlitwie “Anioł Pański” w Watykanie.

Franciszek: Bez otwartości na niespodzianki Boga wiara staje się nudną litanią

Do otwartości oczu i serc „na zadziwienie, na niespodzianki Boga, na Jego pokorną i ukrytą obecność w codziennym życiu” – zachęcił Ojciec Święty Franciszek w rozważaniu przed niedzielną modlitwą „Anioł Pański”.

Benedykt XVI świętował 70-lecie kapłaństwa. Najnowsze zdjęcie papieża seniora

29 czerwca Benedykt XVI obchodził 70. rocznicę swoich święceń kapłańskich. Z tej okazji została przygotowana dla niego specjalna niespodzianka. W sieci pojawiły się też zdjęcia z tego dnia.