Wiadomości: Watykan

Liturgia Wigilii Paschalnej z Watykanu [TRANSMISJA]

W Watykanie Franciszek odprawi Liturgię Wigilii Paschalnej. Celebracja rozpocznie się o godzinie 19:30 w Bazylice św. Piotra. Transmisja w mediach watykańskich i w Telewizji Trwam.

Liturgia Męki Pańskiej w Watykanie. “Wszyscy mamy tego samego brata, Chrystusa”

Katolików dzieli opcja polityczna, a nie dogmaty. A to oznacza, że „w sercu człowieka ważniejsze stało się «królestwo tego świata», niż królestwo Boże” – mówił o tym kaznodzieja Domu Papieskiego kard. Raniero Cantalamessa w homilii podczas Liturgii Męki Pańskiej, którą w Wielki Piątek papież Franciszek odprawił w bazylice św. Piotra w Watykanie.

Franciszek odwiedził punkt, gdzie w Watykanie szczepili się bezdomni

Dziś rano, w Wielki Piątek, krótko przed godziną 10.00, Papież Franciszek odwiedził atrium Auli Pawła VI, gdzie odbywały się szczepienia niektórych bezdomnych i osób w trudnej sytuacji, których przyjmują i wspierają niektóre stowarzyszenia rzymskie – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Franciszek odprawił Mszę Wieczerzy Pańskiej w kaplicy apartamentu kard. Becciu

Franciszek w czwartek po południu odprawiał Mszę Wieczerzy Pańskiej w kaplicy apartamentu prywatnego jego eminencji kard. Angelo Becciu w Palazzo del Sant’Uffizio – napisał na komunikatorze Twitter dziennikarz Il Fatto Quotidiano, Francesco Antonio Grana.

Msza Wieczerzy Pańskiej w Watykanie. „Kto wierzy w Eucharystię nigdy nie jest samotny”

„Kto wierzy w Eucharystię, nigdy w życiu nie czuje się samotny. Wie, że w półmroku i ciszy wszystkich kościołów jest Ten, który zna jego imię i jego historię, Ten, który go kocha, który na niego czeka” – mówił dziekan Kolegium Kardynalskiego kard. Giovanni Battista Re podczas Mszy św. Wieczerzy Pańskiej, której przewodniczy w bazylice św. Piotra w Watykanie.

Kard. Krajewski: Szczepionka jest znakiem obmycia nóg

W Wielkim Tygodniu, również w dniach Triduum Paschalnego, w Watykanie trwają szczepienia bezdomnych i najuboższych. Wczoraj została zaszczepiona pierwsza grupa osób, pochodząca z ukrytych peryferii Rzymu, które zostały przyjęte w domu prowadzonym przy Watykanie przez siostry misjonarki miłości.

Benedykt XVI zachęcił do czytania listu o św. Józefie. “Zawiera wielką głębię”

W wywiadzie dla niemieckiej gazety Benedykt XVI zachęcił wiernych do czytania listu apostolskiego “Patris corde”, który wydał Franciszek z okazji ogłoszonego przez siebie roku św. Józefa. Benedykt XVI określił ten tekst, jako “pochodzący z serca i trafiający do serca, a jednak zawierający wielką głębię”. Papież emeryt, którego patronem został św. Józef, podzielił się również wspomnieniami z domu rodzinnego oraz pielgrzymek do Ziemi Świętej.

Watykan: 1200 szczepionek dla ubogich, bezdomnych i niepełnosprawnych

Urząd Dobroczynności Apostolskiej zorganizował szczepienia przeciwko COVID-19 dla osób ubogich, bezdomnych i narażonych na ryzyko zachorowania. Ze szczepień mogą oni korzystać przez cały Wielki Tydzień.

Papieska Droga Krzyżowa. W tym roku rozważania napisały dzieci

Tradycyjnie w Wielki Piątek Wielki Piątek o godz. 21:00 papież Franciszek poprowadzi na placu św. Piotra w Watykanie Drogę Krzyżową. Tegoroczne rozważania na to nabożeństwo napisali skautowie z Umbrii – dzieci oraz młodzież z rzymskiej parafii pod wezwaniem Świętych Męczenników Ugandyjskich. Rozważania są proste i bardzo poruszające.

Franciszek: Krzyż Chrystusa to znak nadziei, który nie zawodzi

„Krzyż Chrystusa jest jak latarnia morska wskazująca port statkom, które jeszcze płyną po wzburzonym morzu. Jest to znak nadziei, która nie zawodzi” – powiedział Ojciec Święty Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Papież omówił liturgię Triduum Paschalnego. Audiencja była transmitowana przez media z biblioteki Pałacu Apostolskiego.