Wiadomości: Watykan

Papież po operacji. Pierwsza noc minęła spokojnie

Pierwsza noc pobytu papieża Franciszka w klinice Gemelli po przejściu operacji „minęła dobrze” – ogłosiło Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. Przez cały dzień papież będzie przestrzegał niezbędnego odpoczynku pooperacyjnego.

Kard. Parolin: mamy nadzieję, że papież wkrótce powróci do pełnienia swojej posługi

„Nie będzie absolutnie żadnego przekazania władzy. Ojciec Święty pozostanie w szpitalu przez czas niezbędny do przeprowadzenia operacji, a następnie wznowi swoją działalność” – podkreślił kard. Pietro Parolin, odpowiadając na pytania o stan zdrowia papieża Franciszka.

Papież będzie operowany. Odwołano najbliższe audiencje

Franciszek po zakończeniu audiencji generalnej pojechał do kliniki Gemelli, gdzie po południu przejdzie zabieg związany z przepukliną – poinformował rzecznik Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni. Po południu przekazał, że do 18 czerwca odwołano wszystkie audiencje.

Papież zachęcił Polaków: świadczcie o Jezusie przykładem waszego życia

„Trwajcie w miłości chrześcijańskiej i nie ustawajcie we wspieraniu narodu ukraińskiego” – mówił papież do Polaków podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Franciszek: Kościół potrzebuje serc, które przyciągają do miłości

„Kościół, bardziej niż tak wielu środków, metod i struktur, które czasami odwracają uwagę od tego, co istotne, potrzebuje serc takich jak serce Teresy do Dzieciątka Jezus, serc, które przyciągają do miłości i zbliżają nas do Boga” – powiedział papież podczas dzisiejszej audiencji ogólnej.

Franciszek pojedzie na Światowe Dni Młodzieży. Znamy szczegóły pielgrzymki

W czasie sierpniowego pobytu w Portugalii, głównie w Lizbonie, papież będzie uczestniczył w drodze krzyżowej i czuwaniu z młodzieżą oraz odprawi uroczystą mszę z okazji Światowych Dni Młodzieży.

Franciszek przeszedł badania kontrolne. Wyszedł już ze szpitala

Franciszek przeszedł dziś zaplanowane badania kontrolne w klinice Gemelli. Jego wizyta w placówce zakończyła się przed południem.

Papież udał się do Kliniki Gemelli. Przechodzi badania kontrolne

Około godziny 10.40 papież Franciszek przybył do Kliniki Gemelli na wizytę kontrolną – podała powołując się na swoje źródła włoska agencja ANSA. Według doniesień Ojciec Święty przebywa w Centrum Medycyny Starzenia się w klinice uniwersyteckiej.

Wysłannik papieża jedzie do Kijowa. Kard. Zuppi spotka się z władzami ukraińskimi

Kard. Matteo Maria Zuppi, arcybiskup Bolonii i przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch, dziś i jutro złoży wizytę w Kijowe jako wysłannik papieża Franciszka – poinformowało biuro prasowe Stolicy Apostolskiej.

Franciszek: znak krzyża jest jak uścisk Boga, który nigdy nas nie opuszcza

„Znacząc krzyż na naszym ciele, przypominamy sobie, jak bardzo Bóg nas umiłował, aż do oddania za nas życia” – mówił papież przed modlitwą Anioł Pański, którą odmówił z wiernymi na placu św. Piotra w Watykanie.